Rozgrywka w Devil May Cry 5 jest nierozerwalnie związana z jednym charakterystycznym elementem, a mianowicie kulami. Są to specjalne przedmioty do zbierania, występujące w grze w różnych kolorach. Każdy kolor jest związany z innymi właściwościami oraz bonusami, jakie zapewnia bohaterowi.

W trakcie gry można znaleźć następujące rodzaje tych znajdziek:

Na bieżącej stronie skupimy się natomiast na opisie dwóch pozostałych, czyli kulach w kolorach niebieskim i złotym.

Kule niebieskie

kulaniebieska

Te kule pojawiają się dość rzadko i na ogół są poukrywane w trudno dostępnych miejscach. Zebranie czterech takich kul powoduje zwiększenie paska zdrowia o jeden fragment. Możesz je nie tylko znajdować, ale także kupować w warsztacie Nico, płacąc za nie czerwonymi kulami.

Kule złote

kulazlota

Podobnie, jak kule niebieskie, pojawiają się dość rzadko i na ogół w miejscach, do których trudno na pierwszy rzut oka dotrzeć. Umożliwiają wskrzeszenie bohatera po śmierci. Jeśli ich nie posiadasz, to po śmierci trzeba będzie cofnąć się do punktu kontrolnego lub zapłacić za wskrzeszenie czerwonymi kulami.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.