Devil May Cry 5 - Klifot (Misja 02): miasto, hotel, młode Nidhogga, boss Goliat

Przechodzimy przez ulice i hotel, po czym rozprawiamy się z kolejnym demonem.

Po pokonaniu Korzeni Klifota na moście rozpocznie się kolejny rozdział gry. Zanim do niego przystąpisz odwiedzisz sklep Nico. Jest to ważne miejsce, które będziesz odwiedzał często podczas przygody.

W warsztacie Nico możesz zaopatrywać się w wiele przydatnych rzeczy oraz rozwijać zdolności. Za wszystko płaci się czerwonymi kulami, które zdobywasz podczas wykonywania poszczególnych misji. Najczęściej można je znaleźć w różnych miejscach oraz zbierać po pokonanych rywalach.

W samym sklepie możesz je zamienić na nowe zdolności, rozwinąć ataki związane z mieczem, czyli Błękitną różą, wzmocnić pistolet - Czerwoną królową czy zakupić poskramiacz demonów. Istnieje też możliwość zakupu fragmentu niebieskiej i złotej kuli. Jeśli jeszcze nie wiesz na co się zdecydować, to możesz poczekać z zakupem do późniejszych misji.

Dojście do hotelu

Po zakończeniu sprawy w sklepie Nico rozpoczniesz misję na ulicy w mieście. Rusz przed siebie i podążaj cały czas przed siebie, zbierając czerwone kule.

006

W pewnej chwili trafisz na plac, gdzie spotkasz owadzich wrogów. Rozpraw się z nimi, co zamknie barierę i umożliwi przejście dalej. W dalszej części miasta natkniesz się na korzenie klifota, które eliminuj.

W pewnej chwili pojawi się małe rozwidlenie - warto udać się do uliczki z prawej i wskoczyć po ścianie do mieszkania na piętrze (1), gdzie znajdziesz trochę czerwonych kul.

007

Idąc dalej trafisz na plac przed hotelem, gdzie staniesz do walki z nowym rodzajem przeciwnika - piekielną Cainą, czyli szkieletami wyposażonymi w kosy (2). Ich ataki są dość powolne, ale silne, dlatego staraj się zawsze pozostawać w ruchu i atakować wrogów pojedynczo.

Dobrą taktyką jest wyrzucenie ich w powietrze np. gerberą lub mocnym ciosem (hazardzista) i kontynuowanie sekwencji w powietrze. Nieźle sprawuje się też korzystanie z broni palnej. Po oczyszczeniu terenu skorzystaj z przejścia (3), aby dostać się do hotelu.

Korzystanie z młodych Nidhogga, tajna misja

W środku wyszukuj czerwonych kul i kieruj się schodami na wyższe piętra, eliminując napotkanych wrogów.

008

W pewnej chwili przejdziesz z korytarza do pokoju, gdzie dalszą drogę blokuje dziwny organizm (4). Aby przejść dalej należy podejść do pobliskiego, drugiego organizmu i podnieś z niego tak zwane młode Nidhogga (5), czyli specjalną larwę.

Po jego zabraniu podejdź do miejsca blokującego dalsze przejście i skorzystaj z robaka. Kiedy dostanie się do środka organizmu, doprowadzi do jego zniszczenia, co umożliwi dalsze przejście.

009

Wskocz na ścianę z lewej i kontynuuj podróż po hotelu, wspinając się po schodach na kolejne piętra. Po drodze możesz wchodzić do otwartych pokoi. Możesz w nich znaleźć czerwone kule oraz wrogów, których trzeba będzie zabić, aby przejść dalej.

W jednym z pomieszczeń znajdziesz też larwę (6) - jej zabranie jest niezbędne, aby odblokować kolejne przejście zablokowane przez organizm.

010

Idąc dalej dotrzesz do miejsca na korytarzu, gdzie pnącza zniszczą ścianę. Wejdź do pokoju z prawej, gdzie będziesz mógł odkryć tajną misję. Aby to uczynić należy ustawić się w taki sposób, aby znaki na ścianie (7) stworzyły wspólny wzór ze znakami na korytarzu (8).

W ten sposób odblokujesz dostęp do pierwszej tajnej misji, którą możesz rozegrać od razu lub po powrocie do menu głównego.

Budka telefoniczna, ciężarówka Nico

Idąc dalej będziesz musiał wyeliminować przeciwników w barze. Kiedy to nastąpi przedrzesz się przez hotel i wrócisz na ulicę miasta.

011

Podążaj wzdłuż ulicy eliminując kolejne pnącza. W pewnej chwili trzeba będzie udać się do uliczki z prawej. Na jej końcu znajdziesz kolejną larwę młodego Nidhogga. Podnieś ją i wróć na główną ulicę.

W pewnej chwili pod bohaterem powstanie lej w ziemi, do którego Nero wpadnie. Będziesz musiał stawić czoła dwóm wrogom z tasakami (9). Są dość wytrzymali, a ich ataki mocne, dlatego pozostawaj w ruchu, korzystaj z uników i staraj się ich rozdzielać.

012

Po walce wyjdź z leja i skorzystaj z larwy, aby odblokować dalszą drogą, po czym ruszaj wzdłuż ulicy. Po chwili dotrzesz do czerwonej budki telefonicznej (10). Skorzystaj z niej, dzięki czemu wezwiesz Nico w ciężarówce. Możesz u dziewczyny wydać nieco czerwonych kul na ewentualne ulepszenia oraz sprzęt.

Walka z Goliatem (boss)

Po załatwieniu sprawy z Nico ruszaj dalej wzdłuż ulicy, a potem przeskakując po dachach. Finalnie dotrzesz do miejsca, gdzie stoczysz walkę z kolejnym bossem, czyli Goliatem (11).

013

Jak walczyć z wielkim demonem? Warto pamiętać o kilku wskazówkach:

  • Przeciwnik najczęściej atakuje wręcz, ale czasami korzysta też z ataków dystansowych.
  • Dobrze jest stale pozostawać w ruchu i wykonywać podskoki i uniki, aby nie otrzymać obrażeń od rywala.
  • Jeśli boisz się podchodzić bliżej, to możesz ostrzeliwać go z dystansu pistoletem, jednak zadawane w ten sposób obrażenia nie będą zbyt duże.
  • Najlepiej jest cały czas obiegać wroga i atakować go z tyłu. Bardzo dobrze sprawdzają się tu serie ataków mieczem z powietrza oraz ciosy zadawane uwerturą.

W dalszej części pojedynku Nero wraz z demonem spadną piętro niżej. Kontynuuj według obranej taktyki, ale uważaj, kiedy przeciwnik staje i zaczyna ładować energię. Po chwili wokół niego nastąpi eksplozja, zadająca obrażenia wszystkiemu, co się przy nim znajdzie. Dlatego zawczasu warto odsunąć się od Goliata.

014

W ostatniej części walki starcie przeniesie się na ulicę. Oprócz poprzednich ataków Goliat będzie też mógł stworzyć trąbę powietrzną (12). Jeśli w nią wpadniesz, to zniszcz poskramiacza demonów, aby skorzystać z możliwości ucieczki i wyrwania się z pułapki.

Poza tym cały czas kontynuuj atakowanie wroga, aż jego pasek zdrowia spadnie do zera. Kiedy do tego dojdzie misja się zakończy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami