Tytuł serii God of War wybrano losowaniem. Przygody Kratosa mogły się nazywać inaczej

Dark Odyssey i At the Hands of the Gods.

Jak twierdzi David Jaffe - reżyser pierwszej odsłony God of War - cykl mógł mieć inną nazwę, a tytuł wybrano w losowaniu. Deweloper przekazał informację za pośrednictwem Twittera, odpowiadając na wpis Cory'ego Barloga - reżysera wydanej w ubiegłym roku części.

„Początkowo [wybieraliśmy] pomiędzy trzema tytułami. God of War, Dark Odyssey oraz At the Hands of the Gods. Nie mogliśmy się dogadać, więc wrzuciliśmy nazwy do kapelusza i zdecydowaliśmy, że będzie obowiązywała ta, którą wylosujemy”.

„Dzięki niech będą Zeusowi, że padło na God of War” - napisał Jaffe.

gow
Kratos zmienił się przez lata

Jak widać, jeden z tytułów nie wspominał nawet o bogach. Dark Odyssey to „Mroczna Odyseja”, nawiązująca najprawdopodobniej do Odyseusza, a więc „Odysei” Homera. Natomiast At the Hands of the Gods znaczy „W Rękach Bogów”.

Pierwsza odsłona serii ukazała się na PlayStation 2, w 2002 roku. Aż do God of War: Wstąpienie twórcy kontynuowali obrany na początku styl projektowania rozgrywki.

Dopiero God of War z ubiegłego roku zerwał z kamerą umieszczoną nad polem walki, wyposażył Kratosa w nową broń i położył znacznie większy nacisk na opowieść i narracyjne przerywniki filmowe.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

Na gali The Game Awards 2018, God of War utytułowano mianem gry roku.

Źródło: Twitter

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami