Pierwsze Diablo powraca - gra w ofercie sklepu GOG

W planach kolejne klasyki Blizzarda.

W ofercie polskiej platformy dystrybucji cyfrowej GOG nieoczekiwanie pojawiło się Diablo - gra, która zapoczątkowała słynny cykl hack'n'slashy, wykreowany przez studio Blizzard. Cenę ustalono na 34,99 zł.

Tytuł pozbawiony jest zabezpieczeń DRM. Nie zawiera rozszerzenia Hellfire, choć oferuje dwa tryby: klasyczny i odświeżony. Pierwszy to oryginalna edycja z rozgrywką sieciową opartą na serwerach Battle.net.

W drugim wariancie zwiększono częstotliwość odświeżania oraz rozdzielczość obrazu (można grać w 4K i 8K). Dodano także opcję zabawy w bezramkowym oknie i multiplayer bazujący na połączeniu TCP/IP. Usunięto również szereg błędów.

diablo_gog
Diablo osadzone jest w mrocznym świecie fantasy

W obu trybach Diablo działa na wszystkich współczesnych systemach operacyjnych. Twórcy podkreślają jednak, że to właśnie odświeżony jest szczególnie zoptymalizowany pod kątem Windows 10.

Wydana oryginalnie w 1996 roku produkcja dotychczas nie była dostępna w wersji cyfrowej, nawet na należącej do autorów gry platformie Battle.net. To więc pierwsza okazja, by nabyć produkcję w formie elektronicznej.

Akcję osadzono w Sanktuarium. Zadaniem graczy - kierujących jedną z trzech klas postaci - jest zniszczenie tytułowego diabła. Po drodze przemierzają kolejne lokacje, ścierając się z mnóstwem zróżnicowanych przeciwników.

Warto jednak zaznaczyć, że współpraca między GOG a Blizzardem nie zakończy się na Diablo. W przyszłości do oferty sklepu trafią też strategie Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft 2, choć nie wiadomo, kiedy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami