Nieoficjalnie: szczegóły trybu battle royale w Battlefield 5

Warianty, przedmioty, ekwipunek, pojazdy, sejfy, dynamiczne cele.

Użytkownik forum Reddit wyjawił sporo niepotwierdzonych informacji o nadchodzącym trybie battle royale w Battlefield 5, czyli Firestorm. Według Temporyala, w wariancie pojawią się między innymi helikoptery.

Gracz przeszukał pliki produkcji, które wydają się zawierać bardzo dużo informacji o Firestorm. Zagramy rzekomo w pojedynkę, z jednym znajomym oraz w czteroosobowej drużynie. Z kolei na jednej mapie znajdzie się równocześnie 64 zawodników.

Po otrzymaniu śmiertelnych obrażeń, postać upada na ziemię i może być ożywiona przez członków drużyny. Łup, który rozrzucono po świecie, ma kilka poziomów rzadkości. Tyczy się to również plecaków - lepsze zapewniają więcej miejsca w ekwipunku.

fir2
Firestorm zaoferuje podobno wybór klas - tak jak w innych trybach

W kodzie gry wspomniano też o sejfach, ale nie wiadomo, jaką miałyby spełniać rolę. Niewykluczone, że chodzi po prostu o odpowiednik skrzynek, w których znajdziemy przydatne przedmioty.

Temporyal wspomina też o dynamicznych celach, wzorowanych na trybie Podboju. Zadania zachęcą do współpracy drużynowej. W nagrodę gracze mogą otrzymać pojazdy albo inne wyposażenie.

Nie zabraknie kilku przedmiotów leczących i trzech rodzajów pancerza. Jeśli chodzi o pojazdy, w kodzie gry pojawi się między innymi helikopter, sportowy samochód i traktor (ostatni widzieliśmy już w krótkim zwiastunie trybu).

Wygląda też na to, że zawodnicy mogą wezwać wsparcie w postaci strzału artyleryjskiego, dostawy pojazdu, zrzutu zaopatrzenia i rakiety V1, dostępnej w podstawowych trybach.

Na pole walki dostajemy się, wyskakując z samolotu i otwierając w powietrzu spadochron, czyli podobnie, jak w innych tytułach battle royale.

Zobacz: Battlefield 5 - poradnik i najlepsze porady

Twórcy Battlefield 5 nie podali dotychczas konkretnej daty premiery Firestorm, ale wiemy, że tryb trafi do gry w marcu. Wariant będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy tytułu.

Źródło: Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami