Firma Sony na kanale PlayStation w serwisie YouTube opublikowała ostatni materiał poświęcony studiu CD Projekt Red. Nagranie skupia się w całości na najnowszym projekcie zespołu - Cyberpunk 2077.

W filmie poruszono między innymi kwestię największych różnic pomiędzy grą a Wiedźminem 3 - te dotyczą nie tylko realiów, ale również zmiany perspektywy z TPP na FPP. Deweloperzy wspomnieli też o stresie, który im towarzyszył przed pierwszą prezentacją tytułu.

W nagraniu podkreślono jednak, że prace nad Cyberpunk 2077 są „dalekie od zakończenia”. Zaznaczono także, że produkcja zadebiutuje na rynku jedynie, „gdy będzie gotowa”, co może oznaczać, że na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Wczoraj zaś opublikowano materiał dedykowany karciance Gwint. W wideo twórcy wyjaśnili, że projekt narodził się z popularności oryginalnej karcianej mini-gry z Wiedźmina 3 oraz chęci zespołu do eksperymentowania.

Oczywiście w filmie nie zabrakło wzmianki o samodzielnej kampanii fabularnej zatytułowanej Wojna Krwi. W produkcji gracz nie tylko toczy zmagania za pomocą kart, ale też śledzi historię opowiadającą o losach królowej Meve.

CD Projekt Red należy do grupy kapitałowej CD Projekt S.A. W skład podmiotu notowanego na warszawskiej giełdzie wchodzi również GOG.com - uruchomiona w 2008 roku platforma dystrybucji cyfrowej. Do tej pory Sony poświęciło studiu dwa materiały.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki