Według niepotwierdzonych informacji, do których dotarła redakcja Windows Central, Xbox Maverick zadebiutuje w maju. To Tańsza wersja konsoli Xbox One S, obsługująca jedynie cyfrowe wersje gier - sprzęt nie ma napędu.

Dzięki rezygnacji z komponentu, za urządzenie zapłacimy podobno co najmniej 100 dolarów mniej niż bazową wersję Xbox One S, a więc ok. 760 zł.

Przedsprzedaż ma się rozpocząć jeszcze w kwietniu. Maverick to oczywiście nazwa kodowa. Microsoft opisuje sprzęt jako „Xbox One S All-Digital Edition”, co można przetłumaczyć na „Xbox One S - Edycja cyfrowa”. Nie wiadomo, jaką oficjalną nazwę przybierze urządzenie.

xbox
To pierwsza konsola na rynku, na której włączymy tylko gry w wersji cyfrowej

Wejście na rynek Xbox Maverick idzie w parze z rozwojem subskrypcji Game Pass oraz usługi streamingowej xCloud przez Microsoft. Dzięki podobnym rozwiązaniom, kupowanie i posiadanie płyt staje się zbędne.

Warto wspomnieć, że amerykański koncern przygotowuje też specjalnego Xboksa w wersji Fortnite. Według Windows Central, nie chodzi jednak wyłącznie o pakiet z grą, a o unikalny projekt sprzętu. Nie wiadomo jednak, czy mowa o Xbox One S, X czy Digital Edition.

Źródło: Windows Central

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz