W grach, takich jaką jest właśnie Anthem, powtarzanie tych samych czynności, czyli wyruszenie na misje, osiągnięcie celu zadaniu, a następnie powrót z łupami do bazy, jest naturalną koleją rzeczy. Każdy gracz, który chce zainwestować swój czas, musi być wynagradzany za swój trud. Dlatego nagrody, które zdobywamy podczas i po zakończeniu misji, powinny nam dawać satysfakcję - i przełożyć się na kolejne godziny spędzone z grą.

Na tej stronie zajmiemy się dwoma rodzajami nagród, czyli doświadczeniem oraz walutą (w Anthem nazywaną monetami). Wyjaśnimy: jak szybko osiągać nowe poziomy doświadczenia, a także jak szybko zarabiać monety.

Na tej stronie dowiesz się:

Jak szybko zdobywać doświadczenie?

W Anthem zdobywamy punkty doświadczenia (PD) za:

  • wykonywanie misji i fortyfikacji
  • wykonywanie wydarzeń w świecie podczas gry swobodnej
  • wykonywanie misji w ramach szybkich gier, dołączając do rozgrywek innych graczy
  • wykonywanie czynów heroicznych podczas rozgrywki (listę czynów heroicznych sprawdzisz, wychodząc do menu - zakładka: OBSERWOWANE)
  • zbieranie materiałów do craftingu
  • naprawienie innych javelinów (kierowanych przez sztuczną inteligencję lub innych graczy)
075

Granie w kooperacji zapewnia większy przyrost punktów doświadczenia niż rozgrywka solowa. Podczas misji i gry swobodnej należy wykonywać jak najwięcej czynów heroicznych. Fortyfikacje oraz szybka gra to tryby, w których PD otrzymujemy częściej niż w przypadku innych zadań.

Jeśli dołączymy do gier innych graczy (szybka gra), to w krótkim czasie możemy liczyć na znaczny przyrost doświadczenia. Może bowiem wydarzyć się tak, że pojawimy się w grze pod koniec misji, ale zgarniemy pełną pulę punktów przewidzianą za ukończenie zadania, pomimo że opuściliśmy jej znaczną część.

Dobrym pomysłem na szybkie zdobywanie doświadczenia jest uczestniczenie w swobodnej grze. Podczas eksploracji świata wykonujemy wydarzenia, zbieramy materiały, realizujemy czyny heroiczne, za które otrzymujemy doświadczenia.

Za jakie czynności otrzymujemy monety (złoto)?

Monety (złoto) otrzymujemy za:

  • wykonywanie ekspedycji (misje, kontrakty itd.)
  • wykonywanie wyzwań - listę wyzwań oraz nagrody z nimi związane znajdziemy w korteksie
  • wykonywanie dziennych, tygodniowych i miesięcznych prób - na ich realizację mamy określony czas (dzień, tydzień lub miesiąc, w zależności od wyzwania), po tym okresie nasz postęp resetuje się i pojawia się nowe zadanie w ramach prób; nagrodę otrzymamy tylko w przypadku zrealizowania w 100% założenia danej próby; aktualnie obowiązujące próby sprawdzimy w korteksie (zakładka: WYZWANIA) i w siedzibie Freelancerów w Forcie Tarsis (poniższy obrazek przedstawia widok na stół (1), przy którym sprawdzimy próby)
  • działania wykonywane w ramach systemu sojuszu - czyli rozwiązaniu, dzięki któremu zdobywamy punkty doświadczenia, które zapisują się na wspólne konto osób, z którymi wspólnie graliśmy; za zdobycie określonej liczby punktów, osiągamy kolejne poziomy sojuszu (maksymalnie jest ich dziesięć); punkty resetują się co tydzień; po zakończonym tygodniu otrzymujemy monety - ilość zarobionej waluty jest zależna od liczby poziomów, które zdobyliśmy; aktualny stan sojusz możemy sprawdzić w siedzibie Freelancerów, podchodząc do stołu (2), na którym stoi waga.
074

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata