The Last of Us 2, czyli przygotowywana przez deweloperów ze studia Naughty Dog kontynuacja produkcji z 2013 roku, zadebiutuje na rynku w październiku - wynika z nieoficjalnych informacji.

Przybliżona data premiery pochodzi od peruwiańskiego sklepu LawGamer. Termin umieszczono na plakacie, który zachęca do składania zamówień przedpremierowych na produkcję.

Oczywiście nie wiadomo, czy informacja jest prawdziwa. Niewykluczone jednak, że sprzedawca uzyskał dostęp do szczegółów, których na razie publicznie nie ujawniono, ale pospieszył się z prezentacją materiałów promocyjnych.

Data premiery The Last of Us 2 nie jest na razie znana, ale udostępniony niedawno przez Sony film poświęcony „nadchodzącym atrakcjom” na PS4 sugerował, że gra ukaże się w tym roku. O podobnym okresie debiutu wspominała również była dziennikarka serwisu IGN.

Akcję gry osadzono pięć lat po wydarzeniach z poprzednich części. Gracze pokierują poczynaniami Ellie, ale nie wiadomo, czy pojawi się Joel i jaką odegra rolę. W trakcie przygody bohaterka trafi między innymi do Seattle.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Twórcy podkreślają, że kontynuacja skoncentruje się na przemianie dziewczyny, która nie jest już nastolatką, a dorosłą kobietą. Autorzy chcą przedstawić, w jakim stopniu traumatyczne wydarzenia wpłynęły na podopieczną.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki