Red Dead Redemption 2 to najwyżej oceniana gra na PS4 i Xbox One

Tytuł zebrał ponad 275 maksymalnych ocen.

Deweloperzy ze studia Rockstar Games poinformowali, że wydane w październiku ubiegłego roku Red Dead Redemption 2 jest obecnie najwyżej ocenianym tytułem na konsolach PS4 i Xbox One.

Twórcy ogłosili sukces w krótkim materiale wideo. W nagraniu ujawnili również, że projekt od recenzentów otrzymał dotychczas ponad 275 maksymalnych not oraz zdobył 175 nagród dla najlepszej gry minionego roku.

Podobną informację autorzy Red Dead Redemption 2 zamieścili także w serwisie Twitter. W opublikowanym wpisie nie wspomniano jednak o Xbox One, ograniczając się jedynie do wzmianki o PS4.

Według serwisu Metacritic, który gromadzi noty przyznawane grom przez dziennikarzy, produkcja studia Rockstar jest najwyżej ocenianym tytułem obecnej generacji konsol. Na platformach Sony i Microsoftu średnia ocen wynosi po 97 procent.

Podobny wynik wskazuje inny tego typu portal - GameRankings. Wedle strony, Red Dead Redemption 2 na PS4 osiągnęło rezultat 96,45 proc., a więc najwyższy na sprzęcie. Średnia edycji Xbox One to zaś 97,44 proc., co na urządzeniu plasuje ją na drugim miejscu - za GTA 5.

Gra zadebiutowała 26 października, a miesiąc później uruchomiono sieciowy moduł Red Dead Online. Akcję osadzono na Dzikim Zachodzie - kampania fabularna opowiada o Arthurze Morganie, czyli jednym z członków gangu Dutcha.

„To piękny, żywy i zaskakujący na każdym kroku otwarty świat. Niesamowita produkcja o wielkim rozmachu” - napisaliśmy w naszej recenzji Red Dead Redemption 2, przyznając tytułowi złotą rekomendację.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami