Aktualizacja (05.03): Sony opublikowało drugą część filmu, tym razem poświęconego głównie serii Wiedźmin. Znajdziecie ją poniżej.

Oryginalna wiadomość (04.03): Firma Sony opublikowała pierwszą część materiału poświęconego historii CD Projekt Red - polskiego studia odpowiedzialnego za serię Wiedźmin i pracującego obecnie nad Cyberpunk 2077.

Narratorem pięciominutowego filmu, który przybliża losy rodzimego zespołu, jest Doug Cockle, czyli aktor wcielający się w Geralta z Rivii w angielskich wersjach językowych gier opartych na twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

W nagraniu pojawił się oczywiście Marcin Iwiński, a więc jeden ze współzałożycieli CD Projektu. Mężczyzna wspomina o początkach swojej działalności w branży, związanych z handlem na giełdzie komputerowej w Warszawie w latach 90. ubiegłego wieku.

Pierwsza część filmu o CD Projekt Red:

Druga część filmu o CD Projekt Red:

Po pierwszych sukcesach, wraz z Michałem Kicińskim postanowił założyć własną firmę. Spółka zajmowała się wyłącznie dystrybucją gier na rynku polskim, ale menedżerowie chcieli czegoś więcej - tak powstało studio deweloperskie.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

CD Projekt Red należy do grupy kapitałowej CD Projekt S.A. W skład podmiotu notowanego na warszawskiej giełdzie wchodzi również GOG.com - uruchomiona w 2008 roku platforma dystrybucji cyfrowej.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki