Deweloperzy z brytyjskiej firmy Electric Square pracują nad zmierzającą na urządzenia mobilne grą wyścigową zatytułowaną Forza Street - wynika z nieoficjalnych informacji.

Projekt ujawnili - najwyraźniej omyłkowo - twórcy cyklu z Turn 10 w cotygodniowym wpisie poświęconym nowościom związanym z serią. Jeden z zamieszczonych linków prowadził (oczywiście nieskutecznie) do pliku na komputerze autora tekstu i zawierał krótki opis nieogłoszonej do tej pory produkcji.

„Przygotowywana wspólnie z brytyjskim studiem Electric Square gra Forza Street jest tworzona od podstaw z myślą o szerokim spektrum urządzeń, działających pod systemami Windows 10, iOS i Android” - napisano.

forza_street

Microsoft i rozwijające cykl Turn 10 najwyraźniej przygotowują specjalną odsłonę, która ukaże się na platformach mobilnych (oraz być może PC). Jest to o tyle prawdopodobne, że w tym roku może nie zadebiutować kolejna, duża część Forzy.

Co ciekawe, w następnym odcinku Forza Monthly pojawi się dyrektor wyścigowej marki - Dan Greenwalt. Niewykluczone więc, że wówczas zostanie właśnie zapowiedziana gra na smartfony oraz tablety.

Zobacz: Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze wskazówki

Warto jednak zaznaczyć, że wspomniane Elictric Square w ubiegłym roku wydało na PC darmowe Miami Street. Zbieżność nazw nie musi być przypadkowa - być może produkcja miała pierwotnie zadebiutować pod tytułem Forza Street.

Źródło: GT Planet

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki