Scenarzysta KOTOR 2 pracował nad Star Wars Jedi: Fallen Order

Chris Avellone był zaangażowany w projekt.

Chris Avellon - uznany projektant, który pracował między innymi nad Star Wars: Knights of the Old Republic 2 i Fallout: New Vegas - ujawnił, że był zaangażowany w powstanie Star Wars Jedi: Fallen Order.

Jeden z użytkowników Twittera zapytał dewelopera, jakimi projektami - poza Dying Light 2 - obecnie się zajmuje. W odpowiedzi poinformował, że niedawno zakończył swoje obowiązki przy nowej grze w świecie „Gwiezdnych wojen” od studia Respawn Entertainment.

Z profilu Avellone'a w serwisie LinkedIn wynika, że nad Star Wars Jedi: Fallen Order pracował przez 11 miesięcy - od lutego 2018 roku do stycznia 2019 roku. Odpowiadał za scenariusz przerywników filmowych i bliżej niesprecyzowanych wątków fabularnych. Oceniał też przygotowaną przez resztę zespołu historie oraz postacie.

Szczegóły o produkcji nie są znane. Nieoficjalne informacje sugerują, że akcję osadzono pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi. Gracze wcielą się podobno w młodego padawana, któremu udało się przetrwać słynny Rozkaz 66, nakazujący eksterminację Jedi.

Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje jesienią tego roku, najprawdopodobniej w listopadzie. EA i Respawn Entertainment pierwsze materiały z gry zamierzają zaprezentować 13 kwietnia podczas wydarzenia Star Wars Celebration.

star_wars_kotor_2
Star Wars: Knights of the Old Republic 2 uchodzi za jedną z najlepszych gier w świecie „Gwiezdnych wojen”

Warto zaznaczyć, że Avellone we wspomnianym wpisie na Twitterze oznajmił, że w tym miesiącu być może zostanie ujawniona „wielka niespodzianka”, nad którą także pracował. Spekuluje się, że chodzi o kontynuację cyklu Vampire: The Masquerade.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami