Platforma streamingowa Netflix poinformowała, że prowadzi testy zróżnicowanych wariantów cenowych za poszczególne pakiety abonamentowe dla użytkowników na terenie Polski.

Osoby, które chcą kupić subskrypcję, informowani są o konieczności zapłacenia innych sum niż zazwyczaj. Poziomy opłat miesięcznych są różne, ale w każdym przynajmniej jedna z opcji jest droższa niż do tej pory.

W przykładowym przypadku plan podstawowy kosztuje 39 zł (wcześniej 34 zł), standardowy 52 zł (dotychczas 43 zł), a premium 65 zł (poprzednio 52 zł). W innych wersjach kwoty wynoszą odpowiednio 37 zł, 50 zł i 63 zł lub 34 zł, 47 zł i 60 zł.

netflix
Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych

Przedstawiciele Netflixa w oświadczeniu przesłanym portalowi Nflix wyjaśnili, że zaobserwowane przez polskich internautów zmiany są efektem prowadzonych obecnie testów.

„Testując różne poziomy cenowe chcemy lepiej zrozumieć, jak użytkownicy postrzegają i cenią platformę Netflix. Testy te niekoniecznie oznaczają wprowadzenie konkretnych, nowych cen, a ich testowe wartości nie będą widoczne dla wszystkich” - napisano w komunikacie.

netflix1
Netflix dostępny jest na szeregu urządzeń

Zobacz: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

Warto podkreślić, że mimo potencjalnych podwyżek, zmianie nie ulegnie funkcjonalność planów abonamentowych. Najwyższa subskrypcja nadal zagwarantuje więc dostęp do wszystkich treści oferowanych przez serwis, z możliwością oglądania filmów i seriali na czterech ekranach jednocześnie.

W październiku ubiegłego roku Netflix podniósł ceny w USA, choć zapewniano, że w Polsce nie przewiduje się wprowadzenia podwyżek. Wówczas informowano też o rozpoczęciu testów tańszego abonamentu w Indiach i „innych krajach na świecie”.

Źródło: Nflix

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki