Założyciele CD Projektu i Techlandu na liście stu najbogatszych Polaków magazynu Forbes

Pięciu przedstawicieli branży gier.

Dziennikarze polskiej edycji magazynu Forbes opublikowali tegoroczną edycję rankingu stu najbogatszych Polaków. W zestawieniu pojawiło się pięciu przedstawicieli rodzimej branży gier.

Na liście ponownie znalazł się Paweł Marchewka, czyli szef i założyciel Techlandu. Menedżer uplasował się na ósmej lokacie, z majątkiem szacowanym na ponad 3,5 miliarda złotych. Tym samym spadł o jedną względem poprzedniej odsłony.

Do rankingu trafili również ponownie główni akcjonariusze i założyciele CD Projektu. Na 13. miejscu jest Marcin Iwiński, który awansował o dziewięć pozycji - szacowane aktywa 2,30 miliarda złotych (wzrost o 63,8 procent w porównaniu do ubiegłego roku).

dying_light_2
Techland pracuje obecnie nad Dying Light 2

Natomiast na 17. lokacie jest drugi ze współzałożycieli firmy - Michał Kiciński - z szacowanymi aktywami wynoszącymi 1,99 miliarda złotych (o 64,09 proc. więcej). Z kolei 32. miejsce zajmuje Piotr Nielubowicz, dyrektor finansowy, którego majątek wynosi 1,16 mld zł.

W zestawieniu zadebiutował również Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projektu. Menedżer uplasował się na 80. pozycji, posiadając aktywa o szacunkowej wartości 631 milionów złotych. Obecni w rankingu przedstawiciele branży gier mają majątki wyceniane łącznie na 9,6 mld zł.

cyberpunk_2077
Należące do CD Projektu studio CD Projekt Red zajmuje się Cyberpunk 2077

Sukces założycieli rodzimych firm zajmujących się wirtualną rozrywką nie jest zaskoczeniem. Z opublikowanego w sierpniu ubiegłego roku raportu Forbesa wynika, że polscy twórcy warci są ponad 26 miliardów złotych.

Źródło: Forbes

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami