Techland Wydawnictwo nie przestanie istnieć - zapewniają przedstawiciele firmy

Aktualizacja: oficjalne oświadczenie szefa Techlandu.

Aktualizacja wiadomości (13:35)

Paweł Marchewka, CEO firmy Techland, skomentował pojawiające się w sieci informacje na temat działalności wydawniczej firmy:

„Po wielomiesięcznej analizie rynku rozpoczęliśmy proces wygaszania działalności polskiego wydawnictwa, który potrwa do końca roku 2019. Dotyczy to wyłącznie dystrybucji pudełkowych gier 3rd party na terytorium Polski. Od wielu lat lokalna dystrybucja pudełkowa nie stanowiła strategicznego obszaru działalności firmy, którym jest tworzenie najlepszych gier akcji AAA z otwartym światem.

Te zmiany nie mają żadnego wpływu na nasze globalne plany wydawnicze oraz proces produkcji dwóch gier AAA, w tym Dying Light 2. Nasza firma konsekwentnie rozwija się tworząc kolejne fantastyczne gry. Sprzedaż Dying Light nie tylko nie słabnie, ale w ostatnim roku była wyższa niż w poprzednim. Dying Light dociera do kolejnych grup graczy, którzy zadowoleni polecają go innym. To wszystko nas bardzo cieszy i utwierdza w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek. Motywuje także do pracy nad tym, aby Dying Light 2 był najlepszą grą jaką stworzyliśmy do tej pory.

Dołożyłem osobistych starań, aby zadbać o interesy i zawodową przyszłość członków zespołu wydawnictwa polskiego, którzy kończą współpracę z Techlandem. Zaproponowane pakiety (również finansowe) znacznie wykraczają ponad standard rynkowy i obowiązujące prawo. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi za lata wartościowej pracy”.

Oryginalna wiadomość: Część wydawnicza Techlandu nie przestanie istnieć, a firma „wygasza” działalność, obejmującą pudełkową dystrybucję gier w Polsce - poinformowali nas oficjalnie przedstawiciele Techlandu.

Dział wydawniczy doczeka się jednak restrukturyzacji. Do końca roku firma rozstanie się z 13 pracownikami - związanymi głównie z działem logistyki - którym zaoferowano pełne wsparcie w poszukiwaniu nowego zatrudnienia oraz odprawy.

O zmianach, które miałyby oznaczać zamknięcie części wydawniczej Techlandu poinformował wczoraj serwis Graczpospolita, bazując na własnej analizie i nieoficjalnych informacjach.

Przypomnijmy, że Techland Wydawnictwo to część Techlandu - firmy odpowiedzialnej m.in. za serię Dying Light. Dział zajmował się do tej pory przede wszystkim dystrybucją pudełkową gier partnerów zewnętrznych - zarówno bardziej znanych tytułów, jak choćby ostatnie Metro Exodus, ale i mniejszych gier niezależnych.

W rozmowie z Eurogamerem, przedstawiciele Techlandu poinformowali, że część wydawnicza nadal będzie funkcjonować na polskim rynku, choć nie jest jeszcze pewne, w jakiej formie. Jeszcze dziś zarząd firmy poinformuje o sprawie w oficjalnym komunikacie prasowym.

Dying_Light_2_1
Produkcja Dying Light 2 nie ucierpi

„Zmiany organizacyjne nie mają żadnego wpływu na pracę nad Dying Light 2” - zapewnia Techland, podkreślając, że osoby pracujące w części wydawniczej nie miały wpływu na proces produkcyjny gry.

Techland jako globalne wydawnictwo wciąż odpowiada za wydanie Dying Light 2 oraz rozwój sprzedaży cyfrowej pierwszej części produkcji czy choćby kooperacyjnego God's Trigger.

Firma zaznacza, że działalność polskiego wydawnictwa „od wielu lat nie stanowi strategicznego obszaru działalności firmy”, a kondycja Techlandu jest „bardzo dobra”.

Przedstawiciele firmy podkreślają również dynamiczny rozwój w obszarze produkcji gier i publishingu, powołując się na wiele otwartych rekrutacji i poszukiwanie nowych pracowników.

Gdy opublikowane zostanie oficjalne stanowisko zarządu firmy, zaktualizujemy wiadomość.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami