Twórcy Fallout: New Vegas pracują nad dwiema niezapowiedzianymi grami

Nie tylko The Outer Worlds.

Dyrektor generalny Obsidian Entertainment - Feargus Urquhart - ujawnił, że studio odpowiedzialne między innymi za Fallout: New Vegas pracuje obecnie nad dwiema niezapowiedzianymi grami.

W wywiadzie dla magazynu Game Informer menedżer oznajmił, że firma podzielona jest na cztery zespoły. Jeden - zrzeszający większość deweloperów - zajmuje się zaprezentowanym kilka miesięcy temu The Outer Worlds. Drugi skupia się na rozwoju Pillars of Eternity 2.

Dwie pozostałe ekipy „zaczynają” zaś realizację nowych projektów. Szef Obsidian Entertainment nie przedstawił jednak żadnych konkretnych szczegółów na temat przygotowywanych gier.

the_outer_worlds_swiat
The Outer Worlds budzi skojarzenia z Fallout: New Vegas

Urquhart zasugerował jednak, że jednym z tytułów może być kontynuacja wspomnianego The Outer Worlds. W rozmowie menedżer stwierdził bowiem, że pracując nad wspomnianą produkcją, studio tworzy świat, do którego gracze wrócą przez lata. Przekonuje, że w uniwersum można opowiedzieć wiele historii.

Oczywiście nie jest jasne, jak sytuacja marki wygląda pod względem prawnym. Wydawcą pierwszej części cyklu jest bowiem Take-Two, natomiast niedawno Obsidian Entertainment wykupiła firma Microsoft.

Niewykluczone również, że tajemnicze projekty są rozwijane na zlecenie koncernu z Redmond. Wówczas mogłyby pojawić się wyłącznie na konsolach Xbox oraz PC z systemem Windows 10.

Źródło: Game Informer

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami