Obcy: Izolacja - powstał serial wykonany ze scen z gry

Rozszerzona wersja historii Amandy Ripley.

Wytwórnia 20th Century Fox opublikowała siedmioodcinkowy serial internetowy oparty na wydanej w 2014 roku grze Obcy: Izolacja. Wszystkie epizody dostępne są za darmo.

Projekt powstał przy użyciu przerywników filmowych pochodzących z produkcji studia Creative Assembly. Twórcy wykorzystali też fragmenty rozgrywki, choć odpowiednio zmontowane. Nie zabrakło także zupełnie nowych scen.

W oryginalnym Obcy: Izolacja wcielaliśmy się w Amandę Ripley - córkę znanej z filmów Ellen - która starała się odkryć prawdę dotyczącą zaginięcia matki. Autorzy serialu tłumaczą, że chcieli przedstawić losy dziewczyny w przystępniejszy sposób, jednocześnie rozbudowując historię.

Za stworzenie mocno nietypowej adaptacji gry odpowiadają firmy Reverse Engineering Studios i DVgroup. Wszystkie siedem epizodów dostępne są na oficjalnym profilu serwisu IGN w portalu YouTube.

Pod koniec ubiegłego miesiąca na urządzeniach mobilnych ukazało się Alien: Blackout, które prezentuje dalsze losy Amandy Ripley. Tytuł spotkał się jednak z krytyką fanów, liczących na wysokobudżetową produkcję.

obcy_izolacja_adaptacja
W Obcy: Izolacja bohaterka musi uciekać przed ksenomorfem

Zobacz: Obcy: Izolacja - Poradnik, Opis przejścia

Warto zaznaczyć, że obecnie trwają prace nad dużym projektem z ksenomorfami. Nastawiona na rozgrywkę sieciową gra zmierza na PC i bliżej niesprecyzowane konsole, a projekt przygotowuje studio Cold Iron.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami