Polskie studio Pixelated Milk zaprezentowało na łamach GameSpot nowy projekt. Warsaw to zainspirowana Darkest Dungeon produkcja, w której kierujemy oddziałem biorącym udział w Powstaniu Warszawskim. Gra zmierza na PC, PS4 i Switch.

Trzy główne filary gry to walka, zarządzanie grupą podopiecznych, a także nadzorowanie stanu poszczególnych dzielnic miasta. Gracz zdecyduje, który dystrykt warto obronić, poświęcając inne.

Deweloperzy nie kryją, że wzorowali się na Darkest Dungeon - nie tylko pod względem komiksowej oprawy graficznej, ale także mechanizmów walki. Potyczki toczymy w systemie turowym.

wa2
Twórcy inspirują się też komiksami Mike'a Mignoli (serią Hellboy)

Podczas starć ważne jest korzystanie z umiejętności, pozycjonowanie względem wroga, ilość amunicji, a także energia. Śmierć sojusznika oznacza utratę wszystkich bonusów, które zapewniał drużynie.

Jak twierdzą przedstawiciele Pixelated Milk, pokierujemy losami zwykłych obywateli, a nie bohaterów. Każdy ma własną historię i w inny sposób jest powiązany z Powstaniem Warszawskim.

- Warsaw to próba stworzenia niekonwencjonalnego projektu w tematyce, która zwykle nie przekłada się najlepiej na format gier wideo - twierdzą deweloperzy.

Tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku, jednak nie podano daty premiery. Pierwsze publiczne pokazy gry twórcy zorganizują podczas targów PAX East, 28-31 marca.

Źródło: GameSpot

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.