Remake Resident Evil 2 sprzedał się w 4 milionach egzemplarzy

Ponad 90 milionów dla całej serii od momentu debiutu.

Świetnie przyjęty remake Resident Evil 2 znalazł 4 miliony nabywców - poinformował Capcom w oficjalnej wiadomości prasowej. Liczba sprzedanych egzemplarzy dotyczy wszystkich platform: PS4, Xbox One oraz PC.

Studio poinformowało także o innej liczbie związanej ze sprzedażą całej serii. Od 1996 roku, kiedy to miała miejsce premiera pierwszego Resident Evil, nabyto 90 milionów gier związanych z marką.

resident_evil_2
Gra powtórzyła sukces Resident Evil 7 sprzed dwóch lat

Resident Evil jest zatem kluczowym tytułem dla japońskiego producenta, który już na ten moment ma w planach wydanie jeszcze w tym roku Resident Evil HD, Resident Evil 0 oraz Resident Evil 4 na Nintendo Switch. Tytuły we wspomnianej wersji zadebiutują w maju.

Zobacz też: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Resident Evil 2 to trzecioosobowy remake survival horroru z 1998 roku. Gra doczekała się nowej oprawy graficznej, choć rdzeń rozgrywki również uległ wielu zmianom. Gra zadebiutowała 25 stycznia na PC, PS4 i Xbox One, zbierając bardzo pozytywne recenzje krytyków i graczy z całego świata.

Źródło: Capcom

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami