Deweloperzy ze studia NetherRealm ujawnili kolejną postać, która pojawi się w powstającej bijatyce Mortal Kombat 11. Do grona dostępnych w produkcji wojowników dołączył Johnny Cage.

Gwiazda filmowa powraca z charakterystycznymi dla siebie atakami. Nie zabraknie więc znanych z poprzednich odsłon cyklu kopniaków oraz uderzeń pięściami, otoczonymi zieloną poświatą.

Z opublikowanego trailera wynika jednak, że wachlarz ruchów postaci poszerzono o nowe ciosy. Cage potrafi na przykład rzucić w przeciwnika swoimi okularami przeciwsłonecznymi, a także ranić wroga statuetką, która przypomina nagrodę Oscara.

Wojownik może również wezwać na pomoc swojego dublera, który przytrzymuje rywala, umożliwiając Johnny'emu zaatakowanie dolnej części ciała oponenta. Do tego opcja oślepienia nieprzyjaciela błyskiem aparatu fotograficznego.

Oczywiście bohater otrzymał własny cios kończący, czyli tak zwane fatality. Niczym na planie filmowym, postać próbuję „nakręcić” kilka dubli, za każdym razem poprawiając wyprowadzone uderzenie.

mortal_kombat_11_johnny_cage
Jedną z nowości jest rozbudowany system personalizacji postaci

Mortal Kombat 11 zadebiutuje 23 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One, a w maju na Switch. Johhny Cage jest czternastym potwierdzonym wojownikiem, który trafi do gry, a niedawno zaprezentowano Kabala i D'Vorah.

Zobacz: Mortal Kombat 11 - premiera i najważniejsze informacje

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki