Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Xbox Game Pass może trafić na Switch. Jak twierdzi redakcja Windows Central, Microsoft planował jednak rozszerzenie abonamentu nie tylko na konsolę Nintendo, ale też PlayStation 4.

Dziennikarz portalu twierdzi, że „przez niemal rok” słyszał od anonimowych źródeł o zamiarach przeniesienia usługi na platformę Sony.

Nie wiadomo jednak, czy rzekomy plan wciąż obowiązuje. Być może Microsoft zrezygnował z koncepcji, a samo Sony mogło odrzucić ofertę współpracy, podobnie jak w przypadku EA Access.

gp2
EA Access nie reprezentowało podobno odpowiednich wartości dla graczy PS4

Warto przypomnieć, że w udzielonym w zeszłym roku wywiadzie, Phil Spencer - szef działu Xbox - wspominał o przeniesieniu Game Pass na „wszystkie urządzenia”.

- Stworzyliśmy Xbox Game Pass, które zaczynało na konsoli, ale trafi też na PC i na wszystkie urządzenia. Wykorzystamy naszych klientów na platformie Xbox, by rozwinąć abonament - tłumaczył Spencer.

Do informacji o przeniesieniu usługi na PS4 warto podchodzić z dystansem, jednak należy zaznaczyć, że Windows Central to wiarygodne źródło wieści o planach Microsoftu.

Amerykański koncern ujawni podobno plany przeniesienia Xbox Game Pass na Switch jeszcze w tym roku - być może na E3. Gry z abonamentu będą jednak uruchamiane na serwerach w tak zwanej „chmurze”, a następnie przesyłane w czasie rzeczywistym do konsoli przez internet. Wszystko dzięki usłudze xCloud.

Xbox Game Pass to subskrypcja, która za miesięczną opłatą gwarantuje dostęp do katalogu kilkuset gier oraz tytułów Microsoftu na premierę.

Źródło: Windows Central

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.