Metro Exodus z tysiącami pozytywnych recenzji na Steamie, pomimo braku dostępności na platformie

Nietypowa sytuacja.

Metro Exodus przez rok będzie dostępne wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store, ale tysiące użytkowników Steama wystawia grze pozytywne recenzje na platformie Valve.

Na wciąż dostępnej karcie produktu nowej odsłony postapokaliptycznej serii nie usunięto materiałów graficznych, opisu ani możliwości recenzowania. Napływ pochlebnych opinii spowodował, że gra, która nie jest dostępna platformie, figuruje w katalogu z oceną „bardzo pozytywną”.

W krótkich wpisach użytkownicy odnoszą się do decyzji Deep Silver odnośnie czasowej wyłączności Metro Exodus na Epic Games Store.

met2
Recenzje Metro Exodus na Steamie to niecodzienny przypadek

„Pomimo kontrowersyjnych decyzji i bycia nieuczciwym w stosunku do klientów na Steam, 4A stworzyło arcydzieło. Ta gra jest sztuką” - głosi jedna z recenzji.

„Jedna z najlepszych produkcji fabularnych, w jakie grałem. Szkoda, że wydawca nie pozwolił grze na pełny sukces, biorąc pieniądze za wydanie na Epic Games Launcher. Gra jest jednak warta zakupu, nawet jeśli nie pojawi się na Steam” - napisał inny użytkownik.

Omawiana sytuacja to przeciwieństwo tzw. review bombingu - często wykorzystywanego przez graczy sposobu wyrażania sprzeciwu wobec decyzji wydawców lub deweloperów. Polega na masowym wystawianiu negatywnych ocen.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Warto przypomnieć, że na Epic Games Store nie można na tę chwilę wystawiać recenzji, choć twórcy planują wdrożenie funkcji.

Metro Exodus zadebiutowało 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Premiera na Steam 14 lutego 2020 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami