Apex Legends - część trafień w jedną z postaci jest błędnie rejestrowana

Twórcy naprawią hitbox Pathfindera.

Pathfinder - jedna z postaci w strzelance Apex Legends - ma niepoprawnie przygotowany hitbox, przez co łatwiej trafić bohatera. Błąd odkrył jeden z twórców na YouTube, który opublikował materiał z dowodem.

Hitboxy to niewidoczne dla gracza obszary na modelu postaci, które rejestrują trafienie po celnym strzale. Zazwyczaj pokrywają się w większości z sylwetką bohatera, by sprawiedliwie odzwierciedlać umiejętności zawodników.

Pathfindera z Apex Legends trafimy jednak również wtedy, kiedy celujemy w pustą przestrzeń między nogami robota albo w okolicach ramion i głowy. Oznacza to, że hitbox bohatera jest wyraźnie większy od modelu postaci, co utrudnia uniknięcie kul osobom wcielającym się w omawianą Legendę.

Gracza poruszyli sprawę na forach, a deweloperzy zapewnili, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

„Dostrzegamy kłopot i już dziś dyskutujemy nad rozwiązaniem. Nic więcej nie mogę powiedzieć, ale słyszymy was” - napisał Jay Frechette, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Apex Legends to darmowa strzelanka typu battle royale, dostępna na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami