Po dotarciu do tuneli metra, odparciu kilku ataków mutantów oraz dogonieniu chłopca o imieniu Kirył, w końcu traficie do jego kryjówki. Chłopak opowie historię miasta i swojego ojca, a na końcu wspomni o specjalnym lekarstwie, które należy zażywać w wyjątkowych warunkach.

Zanim wyruszysz w dalszą drogą, skorzystaj ze stołu warsztatowego, aby wyczyścić broń, przygotować amunicję, a przede wszystkim apteczki i filtry, które będą potrzebne w dalszej części rozdziału. Następnie weź lekarstwo od Młynarza i wyrusz w dalszą drogę.

Przeczołgaj się do kolejnej części metra i rusz przed siebie. Jak zwykle rozglądaj się po drodze za surowcami. W końcu dotrzesz do wagonu metra, z którego zastrzel kilka mutantów na dole. Kiedy skończysz zeskocz na dół i przejdź dalej po schodach na górę. Podążaj dalej, aż do miejsca z drewnianą podłogą, która się zawali.

Podróż dwiema łodziami i dziwne zjawiska

Zachowaj czujność, bo po chwili pojawią się mutanty, a kolejne stropy też nie wytrzymają, przez co wszyscy spadną na ziemię.

100

Po odparciu ataku skorzystaj z drewnianych kładek, aby dostać się na wyższy poziom. Przejdź z niego w pobliże zamkniętych drzwi, które otwórz zaworem (1) z lewej. Wejdź do otwartego wagonu metra i ruszaj przed siebie.

Po zakończeniu wędrówki wyjdź na teren z lewej strony. Przed sobą zobaczysz kask - możesz w niego uderzyć, aby zobaczyć, jak kiedyś działał system komunikacji. Ważniejsze jest jednak dotarcie na pobliską łódź (2).

101

Wejdź na jej pokład i zacznij płynąć w głąb tunelu. Uważaj, bo z czasem zaczniesz spotykać coraz większe skupiska pijawek (3). Przystawaj przed nimi i eliminuj je z dystansu, ponieważ inaczej będą opluwać Artema trującą mazią.

Wkrótce dotrzesz do rozleglejszej lokacji, gdzie zostaniesz zaatakowany przez mutanty wodne (4). Tu ponownie należy zatrzymać łódź, poczekać, aż wynurzą się z wody i rozprawić się z nimi.

102

Po wszystkim wpłyń do zielonego tunelu, na końcu którego zostaw łódź i wejdź po schodach na górę. Kieruj się jedyną możliwą drogą, zwracając uwagę na coraz bardziej zarośnięte otoczenie i zabijając napotkane mutanty.

W pewnej chwili dotrzesz do mechanizmu. Przestaw dźwignię (5), żeby opuścić przejście i kontynuować. W końcu dotrzesz do niskiego korytarza, przez który się przeczołgaj.

103

Ruszaj dalej, aż do kolejnej lokacji z łodzią. Aby opuścić ją na dół przestaw dźwignię (6). Wejdź na pokład i zacznij płynąć na wprost, przystawiając na chwilę i pozbywając się wodnych przeciwników.

Następnie wpłyń do tunelu i kieruj się cały czas na przód, aż zaczną pojawiać się dziwne zjawiska (7). Nie zwracaj na nie uwagi i kontynuuj, ewentualnie wspomagając się apteczką. Po chwili Artem zemdleje i trafi na kolejną stację metra, gdzie spotka Annę.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta