Serwis JeuxVideo dotarł do potencjalnej specyfikacji dwóch następców Xbox One - konsol o kodowych nazwach Lockhart i Anaconda. Dziennikarze uważają, że Microsoft zapowie urządzenia na tegorocznym E3.

Francuski portal - powołując się na anonimowych informatorów - przekonuje, że pierwszy model jest tańszą wersją platformy. Sprzęt podobno zaoferuje nizszą wydajność, będzie pozbawiony czytnika Blu-Ray oraz nastawiony na streaming i cyfrową dystrybucję.

Natomiast Anaconda jest rzekomo mocniejszym wariantem konsoli. Zastosowanie lepszych podzespołów przełoży się na cenę, która powinna być porównywalna z kwotą, którą w dniu premiery gracze musieli wydać na Xbox One X.

Konfiguracje nowych platform koncernu z Redmond po raz pierwszy ujawniono w styczniu, ale teraz redakcja JeuxVideo twierdzi, że zweryfikowała ich wiarygodność. Wspomniane specyfikacje dostępne są poniżej:

xbox_specyfikacje

Serwis uważa, że nowe konsole zadebiutują pod koniec 2020 roku. Wraz z urządzeniami do sprzedaży trafić ma Halo Infinite, czyli kolejna odsłona cyklu o przygodach Master Chiefa. Produkcja pojawi się jednak także na Xbox One i PC.

To nie wszystko - według dziennikarzy, wcześniej, bo na początku przyszłego roku, ukaże się nowy projekt studia Ninja Theory. Pierwszy tytuł zespołu przygotowany pod szyldem Microsoftu powinien zostać zaprezentowany na targach E3.

halo_infinite
Halo Infinite ma być jednym z tytułów startowych nowych Xboxów

Oczywiście do powyższych doniesień należy podchodzić z dystansem. JeuxVideo jest jednak jednym z najbardziej uznanych portali branżowych we Francji, więc niewykluczone, że przedstawione informacje mogą okazać się prawdziwe.

Źródło: JeuxVideo

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki