The Elder Scrolls 6 - pisarz sci-fi sprzeciwia się rejestracji znaku towarowego Redfall

Nazwa jest tytułem jego cyklu powieści.

W ubiegłym roku ZeniMax - właściciel Bethesdy - zarejestrował znak towarowy „Redfall”, który może być podtytułem The Elder Scrolls 6. Teraz rezerwacji sprzeciwia się autor powieściowego cyklu o tej samej nazwie.

Redfall to dwutomowa seria książek osadzona w postapokaliptycznym uniwersum od Jaya J. Falconera. Pisarz - z pomocą wydawcy BookBreeze.com - złożył więc do amerykańskiego urzędu patentowego protest.

„Moi prawnicy próbowali skontaktować się z firmą grową, by przygotować prostą umowę licencyjną na użycie mojej nazwy. Za każdym razem mnie ignorowali. Wstyd. Nie pozostawili mi wyboru. Wszystkiego można było uniknąć” - napisał na Twitterze.

Spór pomiędzy właścicielem Bethesdy a pisarzem może jednak nie zostać szybko rozstrzygnięty. Serwis GamesRadar zwraca uwagę, że pierwsza rozprawa w sprawie znaku towarowego najwcześniej może odbyć się w sierpniu 2020 roku.

Niewykluczone jednak, że ZeniMax postanowi zawrzeć ugodę z Falconerem. W innym przypadku firma może być zmuszona do zmiany podtytułu The Elder Scrolls 6 - oczywiście jeżeli znak towarowy rzeczywiście dotyczy szóstej odsłony cyklu RPG.

Fani spekulują, że nazwa nawiązuje do Hammerfell, a więc prawdopodobnej lokalizacji kolejnej części serii, wynikającej z udostępnionego zwiastuna. Przekonują, że Redfall może być połączeniem dwóch wyrazów - Redguard (rasa) i Daggerfall (region graniczący z Hammerfell).

Źródło: GamesRadar

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami