Wdrażanie ray tracingu przyprawia o ogromny ból głowy - uważają twórcy Star Citizen

Technika spowolniłaby prace nad grą.

Twórcy powstającego od kilku lat Star Citizen ze studia Cloud Imperium Games uważają, że ray tracing, czyli technika śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, znacząco spowalnia prace nad grami.

Na oficjalnym forum kosmicznego symulatora jeden z graczy zapytał, czy rozwiązanie graficzne rozpowszechniane przez firmę Nvidia rzeczywiście pozwala zaoszczędzić czas w przygotowywaniu danego projektu. Deweloper Ben Parry zaprzeczył.

„W najmniejszym stopniu. Podejrzewam, że ewentualne użycie techniki byłoby czasochłonne i przyprawiłoby nas o ogromny bol głowy, a w zamian otrzymalibyśmy niewielką poprawę wyglądu lub wydajności” - przekonuje.

Wyjaśnia, że poprzez „ból głowy” ma na myśli fakt, że ray tracing nie zastąpiłby dotychczasowych rozwiązań. Twórcy musieliby więc równolegle rozwijać dwa tryby - dla posiadaczy kart GeForce RTX i pozostałych graczy.

Star Citizen jest „symulatorem życia w kosmosie”. Rozwijamy się i zarabiamy na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem czy zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców.

star_citizen_ray_tracing
Star Citizen pozwoli zwiedzać kosmos

Produkcję zapowiedziano w 2012 roku, a od 2014 trwa zbiórka funduszy - dotychczas na rzecz prac nad projektem zgromadzono ponad 250 milionów dolarów. Dostępna obecnie wersja pozwala zwiedzać niewielki fragment galaktyki, ale nie oferuje wielu atrakcji.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami