PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Sony w ostatnich latach skupia się na narracyjnych grach singleplayer, ale na PlayStation 5 koncern chce wydać więcej tytułów wieloosobowych oraz obsługujących lokalną kooperację - wynika z wypowiedzi Shawna Laydena, szefa Sony Worldwide Studios.

- W Worldwide Studios skupialiśmy się przede wszystkim na fabularnych produkcjach, na sile narracji. To były duże, spektakularne doświadczenia. Brakowało nam jednak gier wieloosobowych. To obszar, w którym najprawdopodobniej odnajdziemy się w nadchodzącym okresie - powiedział Layden w wywiadzie dla Business Insider.

god
Czy to oznacza mniej przygód fabularnych?

- Musimy też z powrotem zacząć przyglądać się lokalnej kooperacji. Mamy ją w grach sportowych i wyścigowych, ale w niewielu innych. Możemy do tego wrócić i dzięki temu zbliżać do siebie rodziny poprzez gry.

Najlepiej oceniane i najbardziej doceniane przez graczy tytuły Sony to właśnie wspomniane przez Laydena narracyjne przygody dla jednego gracza - God of War, Spider-Man, Horizon Zero Dawn czy Uncharted 4 (choć ten ostatni miał też wariant wieloosobowy).

Choć wypowiedź szefa Worldwide Studios sugeruje powrót do gier multiplayer, Sony nie zamierza wyprodukować własnego battle royale. W udzielonym niedawno wywiadzie Layden stwierdził bowiem, że „na świecie jest wystarczająca liczba takich tytułów”.

Źródło: Business Insider

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami