Podczas spotkania z inwestorami, towarzyszącego publikacji raportu finansowego, szef Ubisoftu - Yves Guillemot - odniósł się do decyzji firmy o wydaniu The Division 2 w Epic Games Store, a nie na platformie Steam.

- Coraz więcej usług dystrybucji cyfrowej walczy o świetne treści. Ta umowa dała nam szansę zwiększenia widoczności naszego własnego sklepu przy jednoczesnym wspieraniu partnera, który bardzo ceni nasze gry i oferuje lepsze warunki materialne - tłumaczy.

- Wczesne dane są obiecujące, ponieważ liczba zamówień przedpremierowych na PC jest wyższa niż w przypadku pierwszego The Division, a w Ubisoft Store jest sześciokrotnie wyższa. Wierzymy, że w perspektywie długoterminowej przyniesie to pozytywne skutki - dodaje.

the_division_2_steam_epic
The Division 2 osadzono w zniszczonym Waszyngtonie

Dyrektor generalny firmy podkreśla, że rezygnacja ze Steama pozwoliła podnieść sprzedaż we własnym sklepie. Natomiast dzięki współpracy z Epic Games każdy kupiony przez klienta egzemplarz generuje większe przychody.

Wypowiedzi menedżera dotyczą oczywiście prowizji, którą pobiera usługa twórców Fortnite. Od wydawców poszczególnych gier zabieranych jest 12 procent, a nie - jak na platformie Steam - 30 proc.

the_division_2_epic
Tak jak poprzednia część, gra położy nacisk na zabawę w kooperacji

Ubisoft nie przedstawił konkretnych prognoz związanych z wynikami sprzedaży The Division 2. Guillemot liczy jednak, że nastawiona na zabawę wieloosobową strzelanka znajdzie więcej nabywców od poprzedniej części cyklu.

Zobacz: The Division 2 - poradnik i najlepsze porady

Warto zaznaczyć, że umowa z Epic Games Store jest długofalowa, co oznacza, że obejmuje nie tylko wspomnianą produkcje, ale i wszystkie przyszłe tytuły francuskiej firmy. Wyjątkiem jest jedynie debiutujące dziś Far Cry: New Dawn.

The Division 2 ukaże się 15 marca na PC, PS4 i Xbox One. Wcześniej - w dniach 1-4 marca - odbędą się otwarte testy beta tytułu.

Źródło: PC Gamer

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.