Metro Exodus - maska przeciwgazowa i filtry

Wymiana filtrów oraz czyszczenie i naprawianie maski.

W trakcie przemierzania świata w Metro Exodus trafisz do wielu różnych miejsc. W niektórych możesz poruszać się swobodnie, nie przejmując się dostępem do świeżego powietrza. Najczęściej, choć nie zawsze, są to różnego rodzaju kanały czy podziemne przejścia.

W wielu innych miejscach, zwłaszcza na powierzchni, chociaż to też nie jest reguła, powietrze jest skażone. Wtedy jedyną możliwością poruszania się w terenie jest skorzystanie z maski przeciwgazowej.

Po jej założeniu bohater może korzystać z czystego powietrza, pod warunkiem, że posiada filtry. Aby go wymienić wystarczy wcisnąć strzałkę w dół na krzyżaku. Spowoduje to, że główny bohater założy nowy filtr, zapewniając sobie tym samym kilka minut świeżego powietrza.

maska

Całkowita ilość minut, przez które postać może korzystać z filtrów (1), znajduje się w rozwijanym menu w lewym dolnym narożniku ekranu. Czas korzystania z obecnie używanego filtra wyświetlany jest natomiast na zegarku (2). Kiedy czas zacznie zbliżać się do zera zostaniemy o tym poinformowani, a bohater będzie musiał zmienić filtr.

Jeśli tego nie uczynimy, to po kilku chwilach Artem zacznie się dusić, aż w końcu zginie. W celu zdobywania kolejnych filtrów, dobrze jest przeszukiwać wszystkie odwiedzane miejsca. Często można je znaleźć w różnych szafkach czy przy ciałach poległych osób.

Warto też pamiętać, że sama maska może zostać pobrudzona lub uszkodzona. Pierwszy przypadek wpływa na widoczność i zazwyczaj wystarczy ją przetrzeć (L1 - PS4, LB - XO). Może się jednak zdarzyć, że zostanie ona uszkodzona. W takim przypadku trzeba szybko ją naprawić lub znaleźć nową, ponieważ w innym przypadku skażone powietrze zabije bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami