Metro Exodus - maska przeciwgazowa i filtry

Wymiana filtrów oraz czyszczenie i naprawianie maski.

W trakcie przemierzania świata w Metro Exodus trafisz do wielu różnych miejsc. W niektórych możesz poruszać się swobodnie, nie przejmując się dostępem do świeżego powietrza. Najczęściej, choć nie zawsze, są to różnego rodzaju kanały czy podziemne przejścia.

W wielu innych miejscach, zwłaszcza na powierzchni, chociaż to też nie jest reguła, powietrze jest skażone. Wtedy jedyną możliwością poruszania się w terenie jest skorzystanie z maski przeciwgazowej.

Po jej założeniu bohater może korzystać z czystego powietrza, pod warunkiem, że posiada filtry. Aby go wymienić wystarczy wcisnąć strzałkę w dół na krzyżaku. Spowoduje to, że główny bohater założy nowy filtr, zapewniając sobie tym samym kilka minut świeżego powietrza.

maska

Całkowita ilość minut, przez które postać może korzystać z filtrów (1), znajduje się w rozwijanym menu w lewym dolnym narożniku ekranu. Czas korzystania z obecnie używanego filtra wyświetlany jest natomiast na zegarku (2). Kiedy czas zacznie zbliżać się do zera zostaniemy o tym poinformowani, a bohater będzie musiał zmienić filtr.

Jeśli tego nie uczynimy, to po kilku chwilach Artem zacznie się dusić, aż w końcu zginie. W celu zdobywania kolejnych filtrów, dobrze jest przeszukiwać wszystkie odwiedzane miejsca. Często można je znaleźć w różnych szafkach czy przy ciałach poległych osób.

Warto też pamiętać, że sama maska może zostać pobrudzona lub uszkodzona. Pierwszy przypadek wpływa na widoczność i zazwyczaj wystarczy ją przetrzeć (L1 - PS4, LB - XO). Może się jednak zdarzyć, że zostanie ona uszkodzona. W takim przypadku trzeba szybko ją naprawić lub znaleźć nową, ponieważ w innym przypadku skażone powietrze zabije bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami