Podczas konferencji z inwestorami, Yves Guillemot - dyrektor generalny Ubisoftu - stwierdził, że seria Assassin's Creed to teraz „licząca się marka RPG”. Przedstawiciele wydawcy poinformowali też, że najnowsza odsłona serii, Odyssey, przeszła oczekiwania firmy.

Seria Assassin's Creed zaczynała jako gry akcji, ale do ostatnich odsłon dołączono dużo elementów RPG. Wypowiedź Guillemota sugeruje, że Ubisoft w dalszym ciągu będzie rozwijał cykl w obranym kierunku.

ac2
Cykl po raz pierwszy „skręcił” w stronę RPG przy okazji Origins

To nie pierwszy raz, kiedy francuski wydawca wspomina o serii w omawianym kontekście. Jeszcze przed premierą Assassin's Creed Odyssey, reżyser produkcji przekonywał, że mamy do czynienia z „pełnoprawną grą RPG”.

Najnowsza część popularnego cyklu o zabójcach przeszła oczekiwania firmy „w każdym aspekcie”, jednak nie podano szczegółów.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Assassin's Creed Odyssey zadebiutowało 5 października ubiegłego roku - na PC, PS4 i Xbox One. Już w Origins zaimplementowano system ekwipunku i statystyk, ale Odyssey uzupełniono o kwestie dialogowe do wyboru i decyzje mające wpływ na fabułę, a także położono większy nacisk na przerywniki filmowe.

Źródło: GamingBolt

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz