Apex Legends już na starcie odniosło duży sukces. Twórcy na pewno zdają sobie sprawę, że muszą dołożyć wszelkich starań, aby zatrzymać graczy przy swojej produkcji.

Gry z gatunku battle royale rozwijają się dzięki regularnym aktualizacjom - nie inaczej będzie z Apex Legends.

Respawn Entertainment już teraz ogłosiło, że w Apex Legends dostępne będą sezony, które wprowadzą do gry nową zawartość. Twórcy planują rozszerzenie swojej produkcji o nowe Legendy, bronie, przedmioty oraz skórki - i to jeszcze w 2019 roku.

W tym poradniku przedstawimy, kiedy rozpoczną się kolejne sezony i jakie przyniosą nowości. Omówimy również krótko działanie karnetów na przykładzie innych gier z gatunku battle royale.

Apex Legends - plan rozwoju na 2019 rok

Studio Respawn Entertainment opublikowało infografikę, na której widoczne są plany na najbliższą przyszłość gry.

road

Poniżej wszystkie szczegóły:

 • W 2019 roku pojawią się 4 sezony. Pierwszy rozpocznie się już w marcu
 • każdy sezon potrwa 3 miesiące
 • każdy sezon zaoferuje karnet, nowe Legendy, bronie oraz łup

Daty rozpoczęcia poszczególnych sezonów i pojawiania się kolejnych karnetów (z każdym sezonem do nabycia dostępny będzie nowy karnet):

 • Sezon pierwszy rozpocznie się w marcu
 • Sezon drugi rozpocznie się w czerwcu
 • Sezon trzeci rozpocznie się we wrześniu
 • Sezon czwarty rozpocznie się w grudniu

Apex Legends - co zaoferują karnety oraz Sezony?

Nie do końca wiadomo, co zaoferują karnety w grze Apex Legends. Koncepcja takich przepustek nie jest jednak nowa, ponieważ inne gry z gatunku battle royale proponują podobne rozwiązania.

Dla przykładu Karnet Bojowy w grze Fortnite kosztuje 950 V-Dolców (wirtualna waluta dostępna w produkcji firmy Epic) i pozwala na uzyskanie natychmiastowego dostępu do nowych kostiumów oraz specjalnych wyzwań, które pojawiają się w trakcie trwania całego sezonu. Jest też bonus do zdobywanych punktów doświadczenia.

Wspomniane wyzwania gwarantują zdobycie wielu przedmiotów kosmetycznych - emotek, kilofów, lotni oraz innych elementów. Można też odzyskać więcej V-dolców niż wydało się na Karnet Bojowy. Poza tym, osoby, które nie nabyły karnetu, też mogą cieszyć się darmowymi wyzwaniami i odblokować część nowej zawartości.

W trybie Blackout dostępnym w grze Call of Duty: Black Ops 4 zastosowano podobne rozwiązania. Po zakupie przepustki gracze mogą liczyć na dostęp do kosmetycznych dodatków, takich jak naklejki na bronie, tagi, emotikony, skrzynie z łupami oraz nowe skórki dla postaci i broni.

Pozostaje jeszcze kwestia sezonów. W Fornite każdy z nich jest częścią wyjątkowego wydarzenia, a wraz z sezonami do gry trafiają nowe Karnety Bojowe oferujące nowe lokacje, pojazdy, bronie oraz przedmioty.

Elementy widoczne w grze Fortnite wydają się idealnym sposobem na zatrzymanie graczy przy produkcji na dłużej. Można założyć, że twórcy Apex Legends obiorą podobny kierunek w rozwoju swojego tytułu. Jednak jeśli chcemy przekonać się, co planuje Respawn Entertainment, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Warto również zauważyć, że Fortnite i Blackout oferują osobne formy progresji - dla punktów doświadczenia oraz tych niezbędnych do odblokowywania nowej zawartości. Podobne rozwiązania możemy wkrótce zobaczyć w Apex Legends.

Czego jeszcze nie wiemy?

 • W jaki sposób działa karnet w Apex Legends?
 • Czy karnet będzie można nabyć zarówno za pomocą wirtualnej, jak i realnej waluty?
 • Czy nowe klasy postaci będą wchodzić w skład karnetu?
 • Czy w trakcie sezonu pojawią się wyzwania?
 • Jaka część przepustki będzie możliwa do zdobycia bez konieczności jej zakupu? Czy niektóre elementy karnetu będą darmowe?
 • Czy każdy nowy sezon wprowadzi zmiany w mapie, czy tylko nowe bronie i przedmioty?

Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Reklama