Znany DJ Deadmau5 z banem na Twitchu za wypowiedź uznaną za homofobiczną

Muzyk kończy współpracę z portalem.

Joel Zimmerman - kanadyjski DJ znany pod pseudonimem Deadmau5 - ogłosił, że kończy współpracę z serwisem Twitch, po otrzymaniu tymczasowego zawieszenia konta za homofobiczne wyzwiska w trakcie rozgrywki w PUBG.

Deadmau5 podczas jednego z meczów został zastrzelony przez innego gracza, który zdaniem muzyka obserwował prowadzoną przez niego transmisję.

Sytuacja rozzłościła Zimmermana i sprawiła, że zaczął używać niecenzuralnych słów o charakterze seksistowskim i homofobicznym.

Regulamin serwisu Twitch zakazuje „nienawistnych zachowań”, które obejmują opisane wyżej obelgi. Za złamanie wspomnianego punktu grozi tymczasowe zawieszenie konta, co spotkało kanadyjskiego DJ-a.

twitch
Platforma Twitch stara się reagować na przejawy homofobii

Zimmerman postanowił w niecenzuralnych słowach skomentować całą sytuację na forum Reddit. Muzyk poinformował, że nie zgadza się z decyzją Twitcha i ogłosił, że zrywa wszelkie powiązania ze wspomnianą platformą streamingową.

Deadmau5 podkreślił również, że nie miał na celu obrażenia całej społeczności LGBT, ale jedynie osoby, która zdaniem muzyka oszukiwała podczas gry.

W przeszłości Zimmerman prowadził transmisje z PUBG z najpopularniejszymi streamerami gier z gatunku battle royale, takimi jak Shroud czy Dr. Disrespect.

Źródło: Kotaku

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami