FIFA 19 - gracze zawyżają cenę kart zmarłego w katastrofie piłkarza. EA usunęło zawodnika

W PES 2019 zaś poprawiono wizerunek sportowca.

Firma EA podjęła decyzję o usunięciu z gry FIFA 19 piłkarza Emiliano Salę z klubu FC Nantes - argentyńskiego zawodnika, który w ubiegłym miesiącu zginął w katastrofie lotniczej.

Powodem działań koncernu jest nagły wzrost wartości karty sportowca w trybie Ultimate Team. Na rynku transferowym zaczęły pojawiać się aukcję, w ramach których „kartonik” sprzedawano po mocno zawyżonych cenach.

W wystosowanym komunikacie - wyświetlanym między innymi podczas uruchamiania gry FIFA 19 - wyjaśniono, że wraz z usunięciem Sali koszt zawodnika ustalono na stałym poziomie. To powinno zapobiec dalszemu zarabianiu wirtualnych monet na zmarłym piłkarzu.

fifa_19_sala
Komunikat w sprawie Sali w FIFA 19

Nie jest to pierwszy przypadek zjawiska zawyżania cen w produkcji EA Sports. Do analogicznej sytuacji doszło w marcu ubiegłego roku po nieoczekiwanej śmierci Davide Astoriego, zawodnika klubu AFC Florentina.

pes_2019_emiliano
Nowa wersja Emiliano Sali w PES 2019

Nieco inaczej do kwestii Sali podeszli twórcy konkurencyjnego PES 2019. W najnowszej aktualizacji gry deweloperzy z Konami zaimplementowali nową wersję twarzy Argentyńczyka, bliższą rzeczywistemu odpowiednikowi.

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami