Epic Games chce oddalić pozew w sprawie użycia tańca amerykańskiego rapera w grze Fortnite. Firma uważa, że występująca w produkcji emotka „Swipe It” (nazwa oryginalna) różni się od wykonywanego przez muzyka ruchu scenicznego, nazwanego „The Milly Rock”.

Dwa miesiące temu Terrance Ferguson - amerykański raper występujący pod pseudonimem 2 Milly - pozwał Epic Games, ponieważ do Fortnite trafił taniec, przypominający ruchy sceniczne wykonywane przez muzyka.

Epic Games domaga się oddalenia pozwu i podkreśla, że taniec amerykańskiego rapera jest zbyt krótki, aby mógł być chroniony prawami autorskimi.

Twórcy gry Fortnite wskazują również różnice pomiędzy emotką „Swipte It” dostępną w grze a ruchami wykonywanymi przez Fergusona.

Sytuację skomentował prawnik rapera 2 Milly, David Hecht.

„2 Milly nie wnioskował o rejestrację praw autorskich do samego ruchu, ale do całego układu choreograficznego” - napisał w wiadomości do redakcji Kotaku.

Hecht podkreślił również, że w pozwie nie chodzi o to, czy w tym momencie emotka firmy Epic jest chroniona prawem autorskim, ale o to, czy taniec „Swipe It” narusza prawa amerykańskiego rapera, co zdaniem prawnika nie ulega wątpliwości.

Przypomnijmy, że 2 Milly nie jest jedyną osobą, która postanowiła pozwać firmę Epic Games za naruszenie praw autorskich. W podobnej sytuacji znaleźli się aktor Alfonso Ribeiro oraz celebryta o pseudonimie Backpack Kid.

Źródło: Kotaku

Reklama