Activision o rozstaniu z Bungie: Destiny nie spełniło oczekiwań finansowych

Firma tłumaczy decyzję.

Na początku stycznia Activision zakończyło współpracę ze studiem Bungie, które zachowało prawa do marki Destiny. Podczas spotkania z inwestorami firma przedstawiła przyczyny nieoczekiwanej decyzji.

Dyrektor koncernu - Coddy Johnson - wytłumaczył, że jednym z powodów były niezadowalające rezultaty osiągane przez serię strzelanek. Zwrócił uwagę, że choć cykl spotkał się z uznaniem graczy i recenzentów, nie spełnił „oczekiwań finansowych” wydawcy.

Menedżer zaznaczył również, że prawa do Destiny w rzeczywistości nie należały do Activision. Firma słynie zaś z faktu, że kontroluje wszystkie swoje istotne marki, co pozwala swobodnie kierować ich rozwojem w celu zwiększenia generowanych zysków.

destiny_2_acti
Destiny i Destiny 2 to strzelanki z elementami MMO

Johnson podkreślił również, że nierentowne dla branżowego giganta strzelanki „blokowały” zespoły deweloperskie, które pomagały Bungie w pracach nad grami. Teraz, po krótkim okresie przejściowym, ekipy ponownie staną się dostępne.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że decyzja o rozstaniu z twórcami Destiny nie spodobała się inwestorom Activision. Akcjonariusze wynajęli firmę zewnętrzną, by przeprowadziła śledztwo w sprawie nieoczekiwanego zerwania współpracy.

W międzyczasie koncern potwierdził masowe zwolnienia - pracę straciło około 8 proc. wszystkich zatrudnionych, choć redukcja objęła głównie pracowników działu komunikacji ze społecznością i e-sportem. Co ciekawe, wydawca przekonuje, że miniony rok był dla spółki rekordowy pod względem wyników finansowych.

Źródło: GamingBolt

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami