Deep Silver opublikowało nowy materiał poświęcony Metro Exodus. Wideo prezentuje dwie bronie specjalne, z których gracze skorzystają podczas walki z mutantami w radioaktywnej Rosji.

Pierwszą jest Helsing, czyli kusza korzystająca z pocisków konstruowanych w trakcie rozgrywki. Poza standardowymi bełtami pojawią się wybuchowe, które są szczególnie efektywne w walce przeciwko potworom i opancerzonym ludziom.

W planach jest opcja ulepszenia broni. Udoskonalenie wspomnianego sprzętu skróci czas przeładowywania, a także zwiększy szybkostrzelność, choć kosztem obrażeń zadawanych przeciwnikom.

Drugim specjalnym uzbrojeniem jest Tikhar - karabin pneumatyczny strzelający eksplodującymi kulami. Gracze otrzymają możliwość zamontowania lunety na podczerwień ułatwiającej celowanie do oponentów w nocy. Zwiększą też pojemność magazynku.

metro_exodus_bronie_specjalne
W Metro Exodus pojawi się wiele broni

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Głównym bohaterem produkcji jest znany z poprzednich części cyklu Artem, który wspólnie z towarzyszami wyruszy w podróż poza Moskwę.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaMetro Exodus - Recenzja

Czy świeże powietrze może zaszkodzić?

Metro Exodus - Morze Kaspijskie: podziemny kompleks, pająki, mapa

Docieramy do bazy, w której znajdują się poszukiwane zdjęcia satelitarne. Damir, fotografia, matka.

Metro Exodus - Morze Kaspijskie: auto, latarnia morska, Giul

Docieramy do pustyni, gdzie wdajemy się w konflikt z nafciarzami i Baronem.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.