Fortnite oraz wydane niedawno Apex Legends wśród graczy cieszą się bardzo dużą popularnością. Sony przekonuje jednak, że nie jest zainteresowane tworzeniem własnych gier z gatunku battle royale.

Szef studiów należących do koncernu - Shawn Layden - udzielił wywiadu serwisowi CNET. W rozmowie został zapytany o możliwość przygotowania przez firmę produkcji w stylu słynnej strzelanki od Epic Games.

- Na świecie jest wystarczająca liczba gier battle royale. W ciągu ostatnich trzech lub czterech lat zrobiliśmy wiele, by znaleźć się tu, gdzie teraz jesteśmy. Rocznie tworzymy mniej tytułów niż kiedykolwiek, ale na każdą przeznaczamy więcej czasu, energii i pieniędzy - tłumaczy.

god_of_war_sony
Sony słynie z tworzenia gier dla pojedynczego gracza

Layden jednocześnie zaznacza, że Sony stara się podążać własną ścieżką, a obrana strategia opłaca się, czego dowodzi nie tylko „uznanie krytyków”, ale i „sukces komercyjny”. Podkreśla również, że firma regularnie przygląda się opcjom rozszerzenia swojej oferty o tytuły „najlepiej dopasowane kulturowo”.

Warto zaznaczyć, że koncern idzie pod prąd nie tylko w kwestii gatunku battle royale. Producent PlayStation nie pojawi się na tegorocznej edycji E3, ponieważ uważa, że formuła targów jest zbyt przestarzała.

Źródło: CNET

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki