Red Dead Online otrzyma mechanizmy zwalczające toksycznych graczy

Zmiana znaczników i system niesławy.

Studio Rockstar poinformowało, że 26 lutego Red Dead Online otrzyma nową aktualizację. Twórcy wprowadzą do gry mechanizmy „neutralizujące destrukcyjne zachowania toksycznych graczy”.

Deweloperzy zmniejszą widoczność pozycji użytkowników na mapie - gra wskaże położenie osób znajdujących się jedynie w promieniu najbliższych 150 metrów. Zapobiegnie to zjawisku nękania pozostałych uczestników zabawy.

Pojawi się także system niesławy, który zaprezentuje zbyt agresywnych graczy. Ciągłe atakowanie innych poza zwykłymi trybami rozgrywki lub wydarzeniami zaowocuje zmianą koloru wskaźnika z niebieskiego na ciemnoczerwony. Oczywiście nie zabraknie opcji odkupienia grzechów.

rdr_online_aktualizacja
Red Dead Online pozwala przemierzać Dziki Zachód z przyjaciółmi

W planach jest funkcja starć i rozejmów między bandami. W przypadku śmierci postaci, użytkownik otrzyma możliwość zawarcia pokoju ze swoim mordercą i jego towarzyszami. Twórcy pozwolą jednak też dokonać zemsty poprzez rzucenie wyzwania oprawcom w formule starcia typu deathmatch.

Ponadto na graczy o wysokim poziomie niesławy nałożona zostanie nagroda. Jeżeli grzywna przekroczy określoną sumę, tropem łamiącego prawo delikwenta ruszy sterowany przez sztuczną inteligencję łowca głów.

Rockstar przygotowuje również dzienne wyzwania, które sprowadzą się między innymi do zbierania ziół, sprzedawania przedmiotów u pasera i polowaniu na zwierzęta. W zamian za wykonywanie misji, użytkownicy otrzymają złoto i punkty doświadczenia.

Do tego szereg innych poprawek. Autorzy ulepszą balans wybranych broni i sprawią, że przewożone na koniu przedmioty nie znikną po śmierci gracza. Więcej szczegółów na temat nowej aktualizacji deweloperzy ujawnią w przyszłym tygodniu.

Źródło: Rockstar Games

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami