W poniedziałek EA nieoczekiwanie wydało Apex Legends - darmową strzelankę battle royale w świecie Titanfall od Respawn Entertainment. Tytuł odniósł sukces, przyczyniając się do wzrostu akcji koncernu.

Po niedawnym ujawnieniu rozczarowujących wyników finansowych i niższej od zakładanej sprzedaży Battlefield 5, wartość udziałów firmy spadła o ponad 14 procent. W ciągu następnych dni cena jednak znacznie się podniosła.

Od środy koszt poszczególnych akcji EA wzrósł o 16 proc. Wczoraj wieczorem za jedną trzeba było zapłacić 95,20 dolarów, a więc najwięcej od października ubiegłego roku, gdy zaczęło dochodzić do spadków.

Najwyraźniej powątpiewający początkowo inwestorzy dostrzegli potencjał w darmowym Apex Legends. Gra cieszy się dużą popularnością - w 72 godziny od premiery strzelankę uruchomiło ponad 10 milionów graczy, a w pewnym momencie jednocześnie grało milion osób.

Zobacz: Apex Legends - jak pobrać i grać na PC, PS4 i Xbox One

Co ciekawe, EA przekonywało, że w czwartym kwartale kończącego się 31 marca roku fiskalnego nie przewiduje zysków generowanych przez produkcję. To się jednak może zmienić ze względu na wspomniane zainteresowanie użytkowników.

Apex Legends to battle royale dopracowane do granic możliwości - 60 graczy podzielonych na trzyosobowe drużyny trafia na wyspę, gdzie walczą o przetrwanie. Zwycięża zespół, którego członkowie jako ostatni pozostają przy życiu.

Źródło: PC GamesN

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

Apex Legends - skoki, ślizgi, szybki bieg: jak się poruszać

Wskazówki dotyczące poruszania się na polu bitwy.