Przedstawiciel niemieckiego Headup Games - wydawcy horroru Silver Chains i serii Bridge Constructor - uważa, że PS5 i Xbox Scarlett mogą przynieść najważniejsze zmiany w historii konsol.

Kierownik działu rozwoju w firmie - Mark Aldrup - w wywiadzie udzielonym serwisowi GamingBolt wypowiedział się o swoich oczekiwaniach względem powstających platform. Są dosyć duże.

- Nowa generacja może przynieść najważniejsze zmiany w historii konsol. Jako że mogą pojawić się streaming, usługi abonamentowe i modele sprzętów bez czytników płyt, jesteśmy bardzo ciekawi, co Sony i Microsoft (a później Nintendo) przygotowują - twierdzi.

silver_chains
Headup Games to wydawca powstającego horroru Silver Chains

- Mamy nadzieję, że otrzymamy urządzenia, które wystarczą na kilka lat. To zawsze była największa zaleta takich platform: deweloperzy mogą koncentrować się na optymalizowaniu gier pod jedną specyfikację, a nie dostosowywać tytuł do kilku konfiguracji (jak na PC lub telefonach i tabletach) - dodaje.

Nowe konsole nadal owiane są tajemnicą. Patenty zarejestrowane przez Sony sugerują jednak, że PS5 otrzyma funkcję wstecznej kompatybilności. Natomiast według nieoficjalnych informacji, kolejny Xbox - o roboczej nazwie Scarlett - dostępny będzie w dwóch modelach.

Branżowi analitycy uważają, że platformy następnej generacji powinny zadebiutować w ciągu najbliższych dwóch lat. Przykładowo niedawno Hideki Yasuda z Ace Research stwierdził, że PlayStation 5 trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku w cenie zbliżonej do PS4.

Źródło: GamingBolt

Reklama

Powiązane gry

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (16)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały