Firma Activision Blizzard w przyszłym tygodniu zamierza dokonać masowych zwolnień - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez redakcję amerykańskiej agencji prasowej Bloomberg.

Na razie nie wiadomo, ile dokładnie osób obejmie redukcja zatrudnienia. Dziennikarze serwisu - powołując się na anonimowe źródła - twierdzą jednak, że prace mogą stracić nawet setki ludzi.

Zwolnienia dotkną podobno różnych części oraz działów korporacji, w tym studia Blizzard. Nie jest jednak jasne, czy sytuacja w jakikolwiek sposób wpłynie na funkcjonowanie zespołu i rozwój nowego projektu w uniwersum Diablo.

acti_blizz
Problemy Activision Blizzard

Firma chce ponoć dokonać restrukturyzacji w celu scentralizowania swoich działań, co w przyszłości powinno przełożyć się na wzrost zysków. Pod koniec 2017 roku wydawca zatrudniał około 9800 pracowników.

Oczywiście doniesienia są nieoficjalne, ale amerykańska agencja prasowa słynie z przedstawiania wiarygodnych i sprawdzonych informacji. Dziennikarze przekonują, że Activision Blizzard plany dotyczące masowych zwolnień ogłosi we wtorek.

Ostatnie miesiące były dla korporacji trudne. W listopadzie ubiegłego roku ogłoszono, że spadła liczba graczy Overwatch i Hearthstone. Branżowy gigant nie był też zadowolony z wyników strzelanki Destiny 2, z której twórcami zerwał współpracę w styczniu.

Źródło: Bloomberg

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały