Wczoraj Epic Games Store udostępnił za darmo platformowe Axiom Verge. Osoby, które pobrały i zainstalowały grę, odkryły jednak, że w trakcie rozgrywki zawieszała się z powodu brakującego pliku o wymownej nazwie Steam.

Ze względu na fakt, że sklep twórców Fortnite nie oferuje forów dyskusyjnych, gracze o usterce informowali za pośrednictwem konkurencyjnej platformy Steam. Twierdzili, że tytuł wyłączał się podczas wczytywania jednej z odwiedzanych lokacji.

Analiza logów wykazała, że źródłem błędu był brak Steam.xnb - pliku dźwiękowego powiązanego z planszą wypełnioną rurami parowymi. Odpowiadający za powstanie projektu Tom Happ przyznał na Twitterze, że przez pomyłkę pozbył się ważnego elementu gry.

Programista wyjaśnił, że przygotowując wersję dla Epic Games Store, postanowił skasować dane nawiązujące do platformy Valve. Aby zaoszczędzić czas, hurtowo usunął wszystkie, które w nazwie miały słowo „steam”, ale zapomniał, że jeden miał kluczowe znaczenie.

Problem już jednak naprawiono - deweloper opublikował aktualizację przywracającą niezbędny do działania produkcji plik dźwiękowy. Warto zaznaczyć, że samo Axiom Verge w sklepie twórców Fortnite można zdobyć za darmo do 21 lutego.

Źródło: PC Gamer

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Niezależna gra zręcznościowa Axiom Verge trafi na PC już 14 maja

Data premiery wersji na PS Vita pozostaje nieznana.

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Najnowsze

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

Reklama