Firma EA opublikowała zwiastun przypominający o zbliżającej się premierze Anthem - przygotowanej przez deweloperów ze studia BioWare strzelanki nastawionej na zabawę w kooperacji.

Nagranie przekonuje, że gracze są nielicznymi „wybrańcami”, których celem jest ochrona niebezpiecznego świata. W trailerze podkreślono, że użytkownicy zmierzą się z „niewyobrażalnym” zagrożeniem.

W filmie zaprezentowano fragmenty rozgrywki. Fundamentem zmagań są javeliny, czyli zaawansowane kostiumy bojowe, umożliwiające między innymi latanie w przestworzach. W dniu debiutu gra zaoferuje cztery pancerze, każdy z unikalnymi cechami i zdolnościami.

Produkcja kładzie nacisk na zabawę w kooperacji, ale pojawi się możliwość wykonywania poszczególnych zadań oraz aktywności w pojedynkę. Twórcy obiecują, że nie zabraknie rozbudowanej fabuły.

Zobacz: Anthem - premiera i najważniejsze informacje

W dwa minione weekendy odbyły się testy tytułu. Zainteresowanie demem podobno przewyższyło oczekiwania deweloperów - w sumie użytkownicy spędzili na rozgrywce około 40 milionów godzin.

Anthem zadebiutuje 22 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Tydzień wcześniej dostęp do gry uzyskają abonenci usług Origin Access i EA Access, aczkolwiek zagrają jedynie przez 10 godzin (subskrybenci Premier na komputerach otrzymają pełną wersję).

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Anthem - bronie: najlepsze rodzaje uzbrojenia

Opis wszystkich typów broni dostępnych w grze.

Anthem - zagadka: odblokowanie drzwi i wyłączenie bariery (Ukryte głębiny)

Rozwiązujemy zagadki (otwarcie drzwi, usunięcie bariery) w misji: Ukryte głębiny.

Anthem - zagadka: odblokowanie drzwi (Kuszący cel)

Otwieramy wrota prowadzące do badaczy w misji: Kuszący cel.

Anthem - jak odblokować i zmienić javeliny

Wyjaśniamy, jak zdobyć i założyć nowy pancerz.

Anthem - jak odebrać dodatki z Edycji Legionu Świtu i przedsprzedaży

Ulepszenie do Edycji Legionu Świtu i premia przedsprzedażowa.