Deweloperzy z polskiego studia The Farm 51 zaprezentowali pełny zwiastun Chernobylite, gry z gatunku survival horror, z akcją 30 lat po wybuchu reaktora w Czarnobylu.

Wcielimy się w fizyka, który w wyniku wybuchu elektrowni traci ukochaną, a potem powraca na miejsce wypadku, by stawić czoła demonom przeszłości i odkryć tajemnicę Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Tytuł łączy swobodną eksplorację świata z nieliniową historią, walką i craftingiem. Zmierzymy się nie tylko z ludzkimi przeciwnikami, ale także zagrożeniem płynącym ze skażonego środowiska: licznymi anomaliami i stworzeniami powstałymi w wyniku promieniowania.

Podczas przygody gracz rywalizuje lub nawiązuje sojusze z innymi stalkerami z Czarnobylskiej Strefy, zbiera i analizuje dane pochodzące ze środowiska, a także tworzy bronie i ulepsza ekwipunek.

Chernobylite zadebiutuje na PC i „konsolach”. Daty premiery nie ujawniono.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz