Apex Legends i tryb battle royale z Battlefield 5 mogą współistnieć - uważa EA

„To dwa różne rodzaje rozgrywki”.

Po nieoczekiwanym wydaniu darmowego Apex Legends, pojawiły się opinie, że gra zaszkodzi nadchodzącemu trybowi battle royale do Battlefield 5. Szef EA uważa jednak, że obie pozycje mogą współistnieć na rynku.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami dyrektor generalny firmy - Andrew Wilson - oznajmił, że jedna gra nie powinna wpłynąć na sukces drugiej i odwrotnie. Podkreśla, że oba tytuły oferują różne rodzaje rozgrywki.

- W produkcje battle royale chcą grać miliony. Nastawione na szybkie zmagania Apex Legends znajdzie swoje grono odbiorców, a bardziej taktyczny i wykorzystujący pojazdy Battlefield trafi do innej części graczy - tłumaczy.

apex_legends_battlefield
Apex Legends nie zaszkodzi trybowi battle royale z Battlefield 5?

Zobacz: Apex Legends - jak pobrać i grać na PC, PS4 i Xbox One

Menedżer oczywiście nie wyklucza, że niektórzy użytkownicy mogą toczyć zmagania w obu strzelankach. Przekonuje jednak, że zróżnicowanie w obrębie gatunku jest na tyle duże, że gry będą w stanie ze sobą współistnieć.

Apex Legends cieszy się dużym zainteresowaniem - w dwa dni od premiery liczba graczy przekroczyła 2,5 miliona. Z kolei Battlefield 5 tryb battle royale (o nazwie Firestorm) otrzyma w marcu w ramach darmowej aktualizacji.

Źródło: GamingBolt

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami