Podczas wczorajszej konferencji z inwestorami, przedstawiciele Elctronic Arts potwierdzili, że Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. Z wypowiedzi wynika też, że w przeciągu najbliższych miesięcy zobaczymy grę po raz pierwszy.

O tym, że nowa produkcja Respawn Entertainment ukaże się na rynku w 2019 roku, wiemy już od czasu zapowiedzi gry w trakcie ostatniego E3, ale na targach wspominano o okresie świątecznym, a nie jesiennym.

- Fallen Order jest w bardzo zaawansowanym stadium rozwoju. Ostatnio sam spędziłem z produkcją trochę czasu i mogę powiedzieć, że rozgrywka jest niesamowicie dopracowana - powiedział Andrew Wilson, dyrektor generalny EA (dzięki, WCCFtech).

- Ta gra prawdziwie uchwyciła fantazję wcielenia się w Jedi. Wkrótce będziemy mieli więcej do pokazania - dodał.

jedi2
Zobaczymy tylko grafiki czy może materiały wideo?

Blake Jorgensen, dyrektor finansowy koncernu, stwierdził natomiast, że „w przeciągu kilku kolejnych miesięcy” gracze „rzucą na produkcję okiem”.

- Będziecie zachwyceni tym, co zobaczycie. Graliśmy nieco ponad 20 minut w zeszłym tygodniu i wiemy, że produkcja jest wybitna pod względem dopracowania, głębi i uczucia życia w świecie Gwiezdnych Wojen jako Jedi - tłumaczy Jorgensen.

Wilson wspomniał też, że nad Star Wars Jedi: Fallen Order pracuje były reżyser tytułów z serii God of War oraz „drużyna weteranów, którzy stworzyli jedne z najlepszych przygodowych gier akcji”.

O omawianej produkcji nie wiemy zbyt wiele. To gra akcji z kamerą TPP oraz akcją umiejscowioną między trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz