Take-Two ogłosiło, że gra Red Dead Redemption 2 osiągnęła nakład przekraczający 23 miliony egzemplarzy. Świetne wyniki przełożyły się na znaczący wzrost przychodów firmy względem analogicznego okresu w poprzednim roku.

Obecnie koncern prognozuje, że w całym 2018 roku osiągnie przychód na poziomie co najmniej 2,89 miliarda dolarów. Są to wyniki lepsze od oczekiwanych, w czym pomógł nie tylko sukces westernowego przeboju, ale także gry NBA 2K19.

Przedstawione dane sprzedaży RDR2 dotyczą liczby pudełek z grą, które zostały wysłane do sklepów - nie wiadomo więc jaka jest finalna sprzedaż do końcowego odbiorcy, ani ile sztuk zostało rozprowadzonych w postaci cyfrowej.

Strauss Zelnick, szef Take-Two przyznał na konferencji dla inwestorów, że również sieciowy moduł Red Dead Online osiągnął lepsze wyniki od GTA Online, porównując ten sam okres od debiutu obu trybów.

Raport finansowy prezentuje także dane na temat innych gier wydawcy. Take-Two poinformowało, że NBA 2K19 była najlepiej sprzedającą się grą sportową w 2018 roku na terenie USA, a debiut Civilization VI na Nintendo Switch spełnił oczekiwania firmy, co do poziomu sprzedaży.

Red Dead Redemption 2 ukazało się 26 października 2018 roku na PS4 oraz Xbox One, a miesiąc później został uruchomiony tryb Red Dead Online. Osadzona w schyłkowym Dzikim Zachodzie opowieść o Arthurze Morganie uzyskała wysokie oceny w mediach. Więcej o grze w naszej recenzji Red Dead Redemption 2.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały