Autor powieściowego cyklu Metro - Dmitrij Głuchowski - opublikował na Facebooku nagranie, w którym przeprosił fanów za decyzję o wydaniu Metro Exodus jako tytuł na czasową wyłączność Epic Games Store.

„Bardzo przepraszam osoby, które oczekiwały i chciały, by gra ukazała się na Steamie oraz tych uważających, że zostali wprowadzeni w błąd przez wydawcę. Rozumiem, że firma w pełni sfinansowała twórców projektu, więc ufam w słuszność rozwiązania” - wyjaśnia Głuchowski.

„Wszystkim jest nam przykro, że czujecie się zranieni. Mamy jedynie nadzieję, że nas nie zdradzicie, jako że zawsze pozostajemy wam lojalni, oferując bezkompromisową opowieść oraz jakość wykonania” - dodał pisarz na swoim profilu na Facebooku.

To nie jest pierwszy raz, gdy Głuchowski zabrał głos w sprawie. Pisarz kilka dni temu we wpisie na Instagramie (ostatecznie usuniętym) oznajmił, że „stoi z boku” i patrzy, jak marka jest „zabijana”.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Decyzja o przeniesieniu gry na Epic Games Store spotkała się ze sprzeciwem graczy, którzy zaczęli masowo wystawiać negatywne oceny poprzednim częściom serii na Steamie. Sytuacji nie poprawiła wypowiedź pracownika studia 4A Games - deweloper stwierdził, że w przypadku bojkotu tytułu, kolejna odsłona nie trafi na komputery.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Ostatecznie strzelanka trafi na platformę firmy Valve, aczkolwiek dopiero rok później.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaMetro Exodus - Recenzja

Czy świeże powietrze może zaszkodzić?

Metro Exodus - Morze Kaspijskie: podziemny kompleks, pająki, mapa

Docieramy do bazy, w której znajdują się poszukiwane zdjęcia satelitarne. Damir, fotografia, matka.

Metro Exodus - Morze Kaspijskie: auto, latarnia morska, Giul

Docieramy do pustyni, gdzie wdajemy się w konflikt z nafciarzami i Baronem.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.