Głuchowski przeprasza fanów za sytuację z Metro Exodus i sklepem Epic

Ma nadzieję, że nie porzucą serii.

Autor powieściowego cyklu Metro - Dmitrij Głuchowski - opublikował na Facebooku nagranie, w którym przeprosił fanów za decyzję o wydaniu Metro Exodus jako tytuł na czasową wyłączność Epic Games Store.

„Bardzo przepraszam osoby, które oczekiwały i chciały, by gra ukazała się na Steamie oraz tych uważających, że zostali wprowadzeni w błąd przez wydawcę. Rozumiem, że firma w pełni sfinansowała twórców projektu, więc ufam w słuszność rozwiązania” - wyjaśnia Głuchowski.

„Wszystkim jest nam przykro, że czujecie się zranieni. Mamy jedynie nadzieję, że nas nie zdradzicie, jako że zawsze pozostajemy wam lojalni, oferując bezkompromisową opowieść oraz jakość wykonania” - dodał pisarz na swoim profilu na Facebooku.

To nie jest pierwszy raz, gdy Głuchowski zabrał głos w sprawie. Pisarz kilka dni temu we wpisie na Instagramie (ostatecznie usuniętym) oznajmił, że „stoi z boku” i patrzy, jak marka jest „zabijana”.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Decyzja o przeniesieniu gry na Epic Games Store spotkała się ze sprzeciwem graczy, którzy zaczęli masowo wystawiać negatywne oceny poprzednim częściom serii na Steamie. Sytuacji nie poprawiła wypowiedź pracownika studia 4A Games - deweloper stwierdził, że w przypadku bojkotu tytułu, kolejna odsłona nie trafi na komputery.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Ostatecznie strzelanka trafi na platformę firmy Valve, aczkolwiek dopiero rok później.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami